Strona główna Kultura Historia budowana z klocków

Historia budowana z klocków [FOTO]

0

Sporo radości mieli najmłodsi zwiedzający, którzy po obejrzeniu wystawy sami mogli stworzyć kolejne eksponaty. Takie możliwości dała najnowsza, czasowa ekspozycja w Muzeum Dawnego Kupiectwa, która została otwarta podczas piątkowego wernisażu.

Na wystawę składają się zbudowane z klocków samoloty (Fokker DR.I, Spitfire, C-47 Dakota) i pojazdy (Opel Blitz, Willys, Shermann, tankietka TKS) znane z frontów I i II wojny światowej , jak również wyroby polskiej motoryzacji z czasów PRL takie jak kultowa „Syrena”, „Warszawa” czy „Polonez”. Dodatkową atrakcją jest oryginalna broń strzelecka z Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym.

Prezentowane na wystawie modele wykonane zostały z klocków konstrukcyjnych produkowanych przez polską firmę COBI i stanowią one idealne połączenie kilku rodzajów pasji: modelarstwa, kolekcjonerstwa, zainteresowania inżynierią i historią.

Muzeum zaprasza do zwiedzania wystawy od 6 listopada do 5 grudnia od wtorku do piątku w godz. 10:00 – 16:00 oraz w soboty i niedziele od 11:00 do 17:00.

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułBiało-zieloni przed arcytrudną próbą
Następny artykułVI RST Półmaraton Świdnicki. Biegowe święto już dziś, uwaga na utrudnienia!