Strona główna 0_Slider Twierdza Świdnica zdobyta! ŚKPR przegrywa na własnym parkiecie

Twierdza Świdnica zdobyta! ŚKPR przegrywa na własnym parkiecie [FOTO]

0

Rywalizacja Szarych Wilków z Zewem Świebodzin zawsze niesie za sobą wiele emocji, a na boisku nikt nie odpuszcza. Nie inaczej było w sobotnie popołudnie. ŚKPR podjął na własnym parkiecie zespół ze Świebodzina i choć walki było dużo to musiał on uznać wyższość rywala, przegrywając spotkanie 36:26. 

Od początku mecz nie układał się po myśli świdniczan, którzy nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę rywala. Piłkarze Zewu z kolei nie tylko dobrze bronili, ale także skutecznie wykańczali kontrataki. W rezultacie już w pierwszej połowie wypracowali sobie sporą przewagę nad miejscowymi. Na półmetku rywalizacji bowiem prowadzili oni 19:11.

Po zmianie stron, zgromadzeni w hali Zawiszów, kibice liczyli na zwrot akcji i jeszcze większe emocje, które w przeszłości były standardem w meczu z Zewem. Tym razem jednak nic takiego nie miało miejsca. Bramkarz gości rozgrywał rewelacyjne zawody, a cały zespół spisywał się dobrze w obronie. W końcówce spotkania piłkarze ze Świebodzina pozwalali sobie nawet na dość ekwilibrystyczne zagrania w ataku i choć nie wszystkie dochodziły celu to i tak ostatecznie zdołali zwyciężyć 36:26. Sobotnie spotkanie z Zewem było pierwszym przegranym na własnym parkiecie przez Szarych Wilków, a w historycznej rywalizacji z Zewem nastał remis 3:3.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułDom z piwnicą – tak czy nie?
Następny artykułŚnieżna niedziela. Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami