Strona główna Artykuł sponsorowany Dom z piwnicą – tak czy nie?

Dom z piwnicą – tak czy nie?

0

Zainteresowanie projektami domów nie słabnie. A jeśli zainteresowanie wzrasta to rośnie również rynek kupujących. Chociaż prognozy  nie mówią o stabilizacji cen ani o ich spadku. Tym, którzy nie chcą już dłużej zwlekać z decyzją podpowiadamy, jaki projekt domu wybrać. W przypadku, gdy na działce brakuje nam miejsca poddajemy pod rozwagę projekt domu z piwnicą

Dom z piwnicą – jak każda nieruchomość – ma swoje wady i zalety. Niektóre kwestie będą przemawiać za wyborem projektu domu podpiwniczonego, inne – nie. Przy podejmowaniu decyzji musimy wziąć pod uwagę problematykę dotyczącą między innymi wielkości działki, jej ukształtowania, warunków wodno-glebowych oraz rozważyć rzeczywiste wymogi domowników. To od nas, naszych możliwości i możliwości naszych działek zależy, czy się zdecydujemy na projekt domu podpiwniczonego. W ostatecznym rozrachunku trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw.

Projekt domu z piwnicą

Dom z piwnicą – czy i dlaczego warto?

Obecnie budowanie domu z piwnicą nie jest zbyt popularne. Głównym powodem są nakłady finansowe, które rosną wprost proporcjonalnie do wielkości budowanego domu. Piwnica zatem to po prostu wyższe koszty inwestycji. Adaptacja piwnicy również niesie z soba pewnego rodzaju ograniczenia, które stanowią pewne wyzwanie. Architekci już na etapie projektowania domu z piwnicą biorą bowiem pod uwagę wiele czynników. Odpowiedni poziom izolacji przeciwwilgociowej, system wentylacji, dostęp do światła, prawidłowa instalacja elektryczna i wodociągowa to sprawy, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę. W dalszej kolejności brane są pod uwagę wysokość pomieszczenia, ogrzewanie i urządzenia sanitarne.

Niemniej jednak dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, projekt domu podpiwniczonego zapewnia wysoką izolacyjność cieplną i komfort użytkowania. Oprócz tego jednak warto skupić się na tym, w jakim celu to dodatkowe (i często nie małe!) pomieszczenie może nam posłużyć. Piwnica, jak wiemy, charakteryzuje się panującą w niej niską temperaturą, co przemawia za ulokowaniem w niej spiżarni, w której przechowywać będziemy produkty z przedłużonym terminem przydatności. Argumentem dla smakoszy trunków będzie z kolei stworzenie małej piwniczki na wino domowej roboty.

Natomiast jeśli piwnicę ogrzejemy może posłużyć nam ona za domowe spa, siłownię, mini-klub bilardowy – w zależności od upodobań i rodzaju preferowanej aktywności. Dobrym pomysłem będzie stworzenie w niej także małej sali kinowej. Umieszczenie w niej pralni i suszarni to także niezwykle korzystne rozwiązanie. Nie mówiąc o schowku na większe sprzęty typu kosiarka, meble ogrodowe czy rowery.

Ze względu na oszczędność działki lub jej małe parametry można w piwnicy ulokować także garaż. Oczywiście pod warunkiem, że projekt taką możliwość przewiduje. Bezpośrednie połączenie z częścią mieszkalną z pewnością zapewni komfort korzystania z tej dodatkowej przestrzeni.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułObskurny zakątek świdnickiego śródmieścia wreszcie zmieni swoje oblicze? Szukają chętnych do wykonania remontu
Następny artykułTwierdza Świdnica zdobyta! ŚKPR przegrywa na własnym parkiecie [FOTO]