Strona główna Kultura Tajemnice Watykanu. Spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi

Tajemnice Watykanu. Spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi

0

Magdalena Wolińska-Riedi jako jedna z nielicznych kobiet mieszkała w Watykanie przez kilkanaście lat. Jest pierwszą kobietą tłumaczem watykańskich sądów i pierwszą w historii dziennikarką na co dzień tam żyjącą. Jako reporterka polskich mediów do dziś stale towarzyszy papieżowi w pielgrzymkach, często nawet siedząc z nim w jednym samolocie.  Fascynujące historie zza spiżowej bramy opisała w kilku książkach. Z autorką będzie się można spotkać w Świdnicy.

Magdalena Wolińska-Riedi – lingwistka, tłumaczka, producentka i dziennikarka, ukończyła studia magisterskie w Katedrze Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, studia doktoranckie na Wydziale Historii Kościoła Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie i Akademię Dyplomatyczną PISM w Warszawie. Tłumaczka Trybunału Roty Rzymskiej i Sygnatury Apostolskiej w Watykanie, realizatorka i współproducentka ponad 20 filmów dokumentalnych i seriali o Watykanie i papiestwie.

Jako wolontariuszka podczas ŚDM w 2000 roku poznała swego przyszłego męża, jednego z członków papieskiej Gwardii Szwajcarskiej. Przez 16 lat obywatelka Watykanu. Od 2014 roku korespondentka Telewizji Polskiej w Rzymie i w Watykanie.

W tym roku nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się nowa książka Magdaleny Wolińskiej-Riedi, autorki bestsellerowego cyklu książek o życiu w Watykanie (Kobieta w Watykanie, 2019; Zdarzyło się w Watykanie, 2020). Z Watykanu w świat to fascynujące opowieści o papieskich podróżach i osobach stojących za ich organizacją.

Na spotkanie z autorką zapraszają 27 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy oraz Kuria Biskupia. Początek o godz. 11.00 w MBP przy ul. Franciszkańskiej 18.

/MBP, Wydawnictwo Znak, opr. red./

Poprzedni artykułJak powstają aplikacje mobilne?
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]