Strona główna Artykuł sponsorowany Jak powstają aplikacje mobilne?

Jak powstają aplikacje mobilne?

0
Jeśli na co dzień korzystasz ze smartfonu, z pewnością wiesz, jak dużo ułatwiają aplikacje mobilne – bankowe, sklepowe, komunikatory, a nawet mapy. Dzięki nim smartfon staje się jednym z najbardziej użytecznych urządzeń. A w jaki sposób powstaje aplikacja? Poznaj proces tworzenia funkcjonalnego i przyjaznego użytkownikom oprogramowania mobilnego.

Aplikacje mobilne – etapy tworzenia oprogramowania mobilnego
Proces tworzenia aplikacji mobilnej obejmuje nie tylko projekt graficzny i UX, ale i opracowanie niezawodnego kodu czy wykorzystanie niezbędnych narzędzi oraz bibliotek. Wszystko zaczyna się jednak od pomysłu – właściciel danej firmy, który chce otworzyć nowy kanał sprzedażowy dla produktu lub usługi, zgłasza się do software house, gdzie specjaliści różnych dziedzin sprawnie łączą oczekiwania swojego klienta z możliwościami technologicznymi.

Pierwszym etapem pracy nad aplikacją jest sprecyzowanie celów, stworzenie wstępnego szkicu aplikacji i rozdzielenie zadań. Po tym przychodzi czas na tworzenie architektury danej aplikacji – programiści planują wszelkie funkcjonalności i tworzą wstępną makietę, a następnie powstaje projekt graficzny, który będzie kluczowym elementem rozpoznawalności danego oprogramowania.

Następnie przychodzi czas na najważniejszy etap – weryfikowanie poprawności działania zakładanych funkcji. Testerzy sprawdzają, czy tworzona aplikacja działa zgodnie z założeniami na każdej płaszczyźnie, dbając o każdy detal. Dzięki temu aplikacje mobilne działają niezawodnie, produkt jest stabilny, przez co zyskuje zaufanie użytkownika.

Aplikacje mobilne – wdrażanie i promocja
Kiedy wszystko działa bez zarzutu, a warstwa wizualna interfejsu jest dopracowana, przychodzi czas na wdrożenie produktu. Mobilna wersja danego sklepu czy usługi zostaje opublikowana i od tej pory każdy może z niej korzystać. Aplikacje mobilne można rozbudowywać i udoskonalać, dzięki czemu mogą stać się nie tylko nową drogą sprzedaży, ale i narzędziem do budowania relacji z klientem.

Software house to miejsce, w którym programiści, testerzy i graficy we współpracy z innymi specjalistami tworzą realne wersje wizji klientów i oddają do użytku aplikacje mobilne dopasowane do profilu danej działalności. Każda aplikacja to przemyślany interfejs i sprawny kod, które sprawiają, że użytkownik smartfonu chętnie korzysta z oprogramowania mobilnego.

Aplikacje na iOS czy na Androida?
Prawdą jest, że system operacyjny danego urządzenia będzie weryfikował tworzenie kodu aplikacji. Najbardziej stabilne są natywne aplikacje mobilne – dedykowane dla danego systemu operacyjnego. Software house zawsze przedstawia plusy i minusy decyzji o tworzeniu aplikacji natywnych w odniesieniu do tych wieloplatformowych.

Choć z pozoru droga do stworzenia apki wieloplatformowej jest krótsza, ponieważ jeden kod podlega konwersji, nie zawsze jest to najlepszy wybór. Niemniej, obie formy są chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorców i to od nich zależy, na jaką wersję się zdecydują.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚw. Mikołaj otworzy swoje miasteczko w Żarowie
Następny artykułTajemnice Watykanu. Spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi