Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

0

Zastawione samochodami chodniki i trawniki, wjazdy na posesje, a także nietypowe lub niezgodne z przepisami parkowanie, utrudniające życie pozostałym zmotoryzowanym – na takie problemy najczęściej wskazują czytelnicy Swidnica24.pl, nadsyłający zdjęcia do cyklu „Mistrzowie parkowania”. Kto tym razem przykuł uwagę mieszkańców Świdnicy?

Ul. Żeromskiego

Ul. Komunardów. Czytelnik opisuje: „Notoryczne zastawianie wjazdu przy ul. Komunardów 6-6A-6B. Pan twierdził, że „wyskoczył na zakupy i przecież nikomu nie wyrządził krzywdy”. Ciekawe, co by powiedział, gdyby do bloku musiała dojechać karetka, straż pożarna lub policja. Mężczyzna nie widział żadnego problemu w zestawieniu wjazdu, mimo tłumaczenia mu sytuacji, że straż pożarna czy karetka nie mogłyby dojechać do bloku w razie potrzeby. Pan nie zauważył znaku na bramie, ani znaku poziomego na ulicy „WJAZD”, które jasno informują o zakazie stawania na wjeździe.”

Ul. Komunardów. Czytelnik opisuje: „Notoryczne zastawianie wjazdu przy ul. Komunardów 6-6A-6B. Pan stwierdził, że „zaparkował na minutę”, a nie można było wyjechać z bloku przez ponad 20 minut. Na odchodne, pan zamiast przeprosić i odjechać, złośliwie pokazał środkowy palec. Zupełny brak kultury i znajomości znaków poziomych i pionowych.”

Ul. Bolesława Śmiałego. Czytelnik opisuje: „Pojazd marki Volvo zastawił wjazd na posesję”.

Ul. Wyszyńskiego

Ul. Jodłowa

Ul. Traugutta

Ul. Bolesława Śmiałego

Przypominamy, że art. 97 § 1 pkt 3 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia wprowadza możliwość nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, gdy popełnienie wykroczenia ujawniono jako materiał zarejestrowany na urządzeniach technicznych należących do obywateli (telefony, kamery, rejestratory jazdy). Wystarczy opisane zdjęcie (z podaną datą i miejscem wykonania) lub film przekazać lub przesłać do straży miejskiej lub na policję. Należy podać swoje imię i nazwisko. Zgłaszający musi liczyć się z tym, że może zostać powołany na świadka. Adres e-mail świdnickiej straży miejskiej:  [email protected], adres e-mail policji: [email protected]

Na zdjęcia do cyklu „Mistrzowie parkowania” czekamy pod adresem [email protected]. Prosimy dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie.

/opr. asz/

Poprzedni artykułTajemnice Watykanu. Spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi
Następny artykułPrzygotowują miejsca dla pacjentów z COVID-19