Strona główna 0_Slider Tajemnice papieskich podróży w najnowszej książce Magdaleny Wolińskiej-Riedi

Tajemnice papieskich podróży w najnowszej książce Magdaleny Wolińskiej-Riedi [KONKURS]

0

Dziennikarka przez kilkanaście lat mieszkająca w Watykanie, korespondentka polskich mediów w Rzymie, m.in. towarzysząca papieżowi w pielgrzymkach, odsłania kolejne tajemnice zza spiżowej bramy. W najnowszej swej publikacji „Z Watykanu w świat” przedstawia fascynujące opowieści z papieskich podróży z odległych krajów, nie pomijając tajników ich przygotowań oraz wiele innych ciekawostek. Zapraszamy do konkursu, w którym można wygrać premierową książkę tej autorki.

Magdalena Wolińska-Riedi – lingwistka, tłumaczka, producentka i dziennikarka, ukończyła studia magisterskie w Katedrze Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, studia doktoranckie na Wydziale Historii Kościoła Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie i Akademię Dyplomatyczną PISM w Warszawie. Tłumaczka Trybunału Roty Rzymskiej i Sygnatury Apostolskiej w Watykanie, realizatorka i współproducentka ponad 20 filmów dokumentalnych i seriali o Watykanie i papiestwie.

Jako wolontariuszka podczas ŚDM w 2000 roku poznała swego przyszłego męża, jednego z członków papieskiej Gwardii Szwajcarskiej. Przez 16 lat obywatelka Watykanu. Od 2014 roku korespondentka Telewizji Polskiej w Rzymie i w Watykanie.

Na początku października tego roku nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się nowa książka Magdaleny Wolińskiej-Riedi, autorki bestsellerowego cyklu książek o życiu w Watykanie („Kobieta w Watykanie” – 2019; „Zdarzyło się w Watykanie” – 2020). „Z Watykanu w świat” to fascynujące opowieści o papieskich podróżach i osobach stojących za ich organizacją. Można się z niej dowiedzieć m.in. ile kosztuje lot z papieżem, dlaczego na pokładzie samolotu zawsze musi być zapas makaronu i parmezanu, gdzie buddyści gorąco oklaskiwali papieża i wiele innych ciekawostek.

Wygraj książkę Magdaleny Wolińskiej-Riedi!
Dla naszych Czytelników mamy trzy egzemplarze książki „Z Watykanu w świat”. By wziąć udział w konkursie i mieć możliwość ich wygrania, wystarczy przesłać do nas e-maila zatytułowanego „KSIĄŻKA” na adres [email protected] do 1 grudnia do godz. 10.00. W wiadomości należy odpowiedzieć na pytanie – Dlaczego chciałbyś/chciałabyś otrzymać tę książkę? (wyjaśnij w kilku zdaniach). E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu osoby pełnoletniej (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzi jury konkursowe. Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ. Nadesłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Powodzenia!

/oprac. red./
/Materiały – MBP w Świdnicy, Wydawnictwo Znak, fanpage – Kobieta w Watykanie/

Poprzedni artykułDo Świdnicy zawita wicelider ligowej tabeli, ale wygrywać z nim potrafimy…
Następny artykułUwaga! Jest bardzo ślisko. Dachowanie w Wirach