Po fantastyczny sukces sięgnął świebodziczanin – Michał Drab, który w dniach 30-31 października podczas Mistrzostw Polski Federacji Tańca Sportowego w Klasach B i A w Stylach Tanecznych i X Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Miasta Rumi zdobył wraz ze swoją partnerką Martiną Nelą Nemcovą mistrzostwo Polski w klasie B w stylu standardowym.
Michał jest uczniem świebodzickiego liceum, a wraz z Martiną trenują na co dzień w Studiu Tańca PM Lubin. Organizatorem ostatnich Mistrzostw Polski byli: Pomorski Związek Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego, Miasto Rumia, MOSiR Rumia oraz TKS Creative Dance.
/UM Świebodzice/




![Zmiany na ulicy Westerplatte. Licznik podłączony, interwencja w sprawie niewidocznego znaku [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Westerplatte-Strzelinska-przejscie-dla-pieszych-2026.05.07-2-100x75.jpg)




![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)