Strona główna Artykuł sponsorowany Ośrodek Terapii i Leczenia Uzależnień – alkohol, narkotyki, hazard – wysoka skuteczność!

Ośrodek Terapii i Leczenia Uzależnień – alkohol, narkotyki, hazard – wysoka skuteczność!

0

Uzależnienia od różnych substancji psychoaktywnych to zmora dzisiejszych czasów. Jednak nie jest to sytuacja bez wyjścia. Skuteczną pomocą jest terapia uzależnień, prowadzona przez kompetentnego specjalistę. Leczenie uzależnienia jest długotrwałe i wymaga dużo wysiłku, ale to walka, którą warto podjąć. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat terapii uzależnień, zapoznaj się z poniższymi informacjami.

 1. Uzależnienia
  2. Rodzaje uzależnień
  3. Przyczyny uzależnień
  4. Objawy uzależnień
  5. Jak i gdzie leczyć uzależnienia

Uzależnienia
Uzależnienia mogą dotknąć każdego. Proces pogłębiania uzależnienia jest długi i często przebiega niepostrzeżenie. Chory często orientuje się, że ma problem, kiedy sytuacja jest już bardzo poważna i trzeba pomyśleć o terapii uzależnień. Leczenie uzależnień warto podjąć w sprawdzonym ośrodku, takim jak na przykład Ośrodek Terapii i Leczenia Uzależnień. Często polecanym miejscem jest Be Free Prywatny Ośrodek Terapii i Leczenia Uzależnień.

Rodzaje uzależnień
Istnieją różne rodzaje uzależnień. Wyróżnia się uzależnienie fizyczne, psychiczne i społeczne. Często spotykane jest uzależnienie od alkoholu (alkoholizm), uzależnienie od narkotyków (narkomania) i uzależnienie od hazardu. Odpowiednio dobrana terapia uzależnień jest odpowiednia dla każdego typu uzależnienia. Nie ulega wątpliwości, że terapia uzależnień powinna być dopasowana do problemu, z jakim zmaga się osoba uzależniona.

Przyczyny uzależnień
Jeśli chodzi o przyczyny uzależnień, jest ich bardzo dużo. Uzależnienie może pojawić się w wyniku nieprawidłowych wzorców wyniesionych z domu, braku umiejętności regulowania emocji innymi sposobami, depresji, nerwicy. Mogą się pojawić także kwestie genetycznej skłonności do uzależnień. Uzależnienia często występują także  z innymi zaburzeniami. W takim przypadku skuteczna jest terapia uzależnień, która pomaga nie tylko wyjść z nałogu, ale także uporać się z innymi problemami, które mogą powodować nałóg.

Objawy uzależnień
Objawy uzależnienia u każdego zaczynają się trochę inaczej. Może to być problem z relacjach międzyludzkich, zmiana zachowania, częste sięganie po używki. Ważne jest, żeby rozpocząć leczenie jak najszybciej. Dlatego jeśli obserwujesz u siebie lub swoich bliskich niepokojące objawy, warto od razu poszukać pomocy. Leczenie uzależnienia od alkoholu jest tym skuteczniejsze, im szybciej zostanie podjęte.

Jak i gdzie leczyć uzależnienia
Z leczenia można skorzystać z prywatnych ośrodkach lub udać się do poradni leczenia uzależnień. Niestety w poradni czas oczekiwania na leczenie jest zwykle wydłużony. Terapię uzależnień proponuje się także dla osób współuzależnionych, czyli bliskich chorego. W przypadku leczenia alkoholizmu, leczenia narkomanii i leczenia uzależnienia od hazardu często sprawdza się psychoterapia grupowa, jak również psychoterapia indywidualna. Konkretną formę leczenia proponują terapeuci uzależnień.

Ośrodek Terapii Uzależnień Be Free

Skuteczne leczenie uzależnień w prywanym ośrodku odwykowym.

Terapie w zakresie:

 • Leczenie uzależnień,
 • Leczenie alkoholizmu,
 • Leczenie narkomanii,
 • Leczenie hazardu,
 • Detoks alkoholowy,
 • Detoks narkotykowy.

Kontakt:

Słoneczna 18, 62-561 Ślesin

Tel. +48535100111

Tel. +48536100111

Godziny urzędowania: pn – nd 9:00 – 20:00

Zapraszamy na: https://www.terapia-befree.pl/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułIdealny biustonosz
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]