Strona główna 112 O 60 kilometrów za szybko. Kolejni kierowcy stracili uprawnienia

O 60 kilometrów za szybko. Kolejni kierowcy stracili uprawnienia

0

114km/h, 101 km/h to prędkości z jaki w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50km/h, poruszało się dwóch kierujących zatrzymanych tylko wczoraj przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy.22 listopada przed godziną  22.00 w Świdnicy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej  kierującego samochodem marki Volkswagen. 23-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 114 km/h, czyli aż o 64 km/h przekroczył dozwolony limit.

Tego samego dnia, 10 minut później,  również w Świdnicy mundurowi z drogówki zatrzymali innego kierowcę, który także w terenie zabudowanym poruszał się o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. 20-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h,  pędził Skodą z prędkością 101 km/h, czyli o 51 km/h przekroczył dozwolony limit.

Za popełnione wykroczenia mężczyźni  „pożegnali się z prawkiem” na najbliższe 3 miesiące. 23-latek na miejscu został ukarany mandatem i punktami karnymi.  20-latek odmówił przyjęcia mandatu, wobec mężczyzny skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułKlimatyczna, Tęczowa i Księżycowa. Drugie podejście do nadania nazw nowym ulicom w Świdnicy
Następny artykuł„Było o krok od tragedii”. Po pożarze w kamienicy mieszkańcy skarżą się na ignorowanie wcześniejszych sygnałów i próśb