Strona główna Artykuł sponsorowany Materac 120×200 cm jedno- czy dwuosobowy?

Materac 120×200 cm jedno- czy dwuosobowy?

0
Materac o wymiarze 120×200 cm jest zaliczany do materacy jednoosobowych, jednak przy ograniczonych możliwościach, gdy mamy małą sypialnię można taki materac zastosować dla dwóch osób. Aby cieszyć się wygodnym materacem warto zwrócić uwagę na kilka aspektów takich jak twardość czy konstrukcja materaca. W tym artykule dowiesz się o podstawowych pojęciach i cechach materacy dla jednej czy dwóch osób.
Side view shot of an attractive young woman sitting on her bed reading an interesting novel. Caucasian female model in bedroom reading a book.

Mocna konstrukcja materaca
Konstrukcja materaca ma ogromne znaczenie na jakość snu i trwałość materaca. Jeśli materac będzie dla nastolatka polecić można materac piankowy, sprężynowy czy lateksowy. Najbardziej budżetowy zakup to model piankowy. Dla osób dorosłych warto zainwestować w materac na konstrukcji sprężynowej czyli pocketowej. Jeśli dodatkowo waga dwóch osób śpiących będzie zróżnicowana potrzeba mocniejszego wsparcia i zaleca się wybranie konstrukcji multipocketowej. Materace lateksowe są inwestycją na lata, komfort i trwałość jest nieporównywalna do żadnej innej konstrukcji. Taki materac nie ma sprężyn a mino to nie ulega wypracowaniu, polecić go można dla każdego bez wyjątku.

Waga ciała a twardość materaca
Twardość materaca dobieramy do wagi ciała. Można wyróżnić 4 stopniową skalę twardości materacy od miękkich po bardzo twarde. Miękkie materace oznaczone jako H1 są dla osób ważących poniżej 60kg, materace średnio twarde H2 będą odpowiednie dla osób ważących od 60 do 100kg, twarde materace H3 sprawdzą się dla osób z wagą powyżej 100kg a bardzo twarde H4 są rekomendowane dla osób, których waga przekracza 120kg. Tylko odpowiednio dobrana twardość materaca zapewni odpowiednie podparcie, komfortowy i zdrowy sen. Jeśli na materacu śpią dwie osoby i ich waga jest zróżnicowana poleca się wybrać konstrukcję ze zwiększoną ilością sprężyn. Jeśli waga jednej osoby śpiącej jest na granicy dwóch przedziałów, dobrym pomysłem jest wybór materaca dwustronnego o dwóch stopniach twardości. Sprawdź materace 120×200 cm na https://sennes.pl/materace-na-wymiar-120×200-cm-wysylka-w-3-dni-testuj-przez-30-dni.

Materiały decydujące o wysokim komforcie
Materac miękki wykończony będzie pianka visco memory, materiał plastyczny, reagujący na nacisk i temperaturę ciała. Przy materacach średnio twardych można wybrać materiał profilowany tzw. moletowy, mający szereg następujących po sobie wgłębień i wypustek, daje efekt delikatnego masażu. Doskonały komfort nada warstwa lateksowa. Lateks idealnie podpiera i wentyluje materac, zalecany jest dla alergików. Materace twarde i bardzo twarde posiadają w budowie materiały sztywne utwardzające jak kokos, trawa morska a w modelach bardzo twardych dodatkowo występuje końskie włosie. Materiały te są naturalne i antyalergiczne.

Okazyjna oferta dostępna w sklepach internetowych
W sklepach internetowych łatwo znajdziesz ofertę na materac w wymiarze 120x200cm. Możesz na spokojnie porównać ofertę i modele materacy. Sklep internetowy Sennes.pl to miejsce gdzie kupisz wysoko jakościowy materac o różnej konstrukcjach, warstwach wypełnienia i stopniach twardość.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł„Dziewczyny z Gross-Rosen” w Jaworzynie Śląskiej
Następny artykułSpołecznik z Pszenna znów uprzątnął góry śmieci. W walce z dzikim wysypiskiem pomogli osadzeni [FOTO]