Strona główna 0_Slider Masz wielkie serce i chcesz pomóc osobom w potrzebie? Zostań darczyńcą Szlachetnej...

Masz wielkie serce i chcesz pomóc osobom w potrzebie? Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki!

0

Już po raz dwudziesty pierwszy organizowana jest Szlachetna Paczka. Dzisiaj została otwarta baza rodzin, wśród których są także rodziny z powiatu świdnickiego. Z ich historiami, potrzebami i marzeniami od soboty można się zapoznać na stronie internetowej akcji.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Pomoc trafia do najbardziej potrzebujących już od 21 lat. Tylko w ubiegłorocznej edycji akcji wsparcie materialne otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin. Wartość przekazanych paczek przekroczyła 51 mln zł, a w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 420 tys. Polaków. – Od lat wspieramy tych, którzy znajdują się w potrzebie. Pomagamy rodzinom, które nie mają zimowych ubrań. Rodzinom, które otwierając lodówkę, nie mają tam czego szukać – mówi Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora programu.

Szlachetna Paczka działa w myśl idei niesienia mądrej pomocy. Nie jest to wyłącznie świąteczny prezent, ale przede wszystkim próba nawiązania relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Ludzie dotknięci biedą odzyskują nadzieję na poprawę swojej sytuacji nie tylko dzięki pomocy materialnej, ale przede wszystkim dzięki temu, że ktoś ich dostrzegł i w nich uwierzył. Paczka umożliwia autentyczne spotkanie ludzi, którzy w innych okolicznościach prawdopodobnie nie mieliby okazji się poznać. Uświadamia, że zaledwie kilka ulic dalej mogą mieszkać osoby potrzebujące pomocy i wsparcia.

21. edycja Szlachetnej Paczki ruszyła 13 listopada. Od dzisiaj na stronie akcji można zapoznać się z historiami potrzebujących, do których dotarli wolontariusze, wybierając następnie rodzinę, której chce się pomóc. W otwartej dzisiaj bazie jest ponad 5 tysięcy rodzin. W tej chwili znajdują się tutaj także trzy rodziny ze Strzegomia i okolic. Każda została dotknięta poważną chorobą. Potrzebują podstawowych rzeczy – ubrań, środków czystości, żywności, pralek. Dokładny opis znajduje się w bazie rodzin.

Wsparcie materialne organizowane przez darczyńców trafi do rodzin w jednym czasie podczas tzw. Weekendu Cudów. To wyjątkowy moment w roku, podczas którego potrzebujący otrzymują pomoc i zyskują nadzieję na trwałą zmianę swojego życia. Wolontariusze w tym roku będą przekazywali Szlachetne Paczki w dniach 11-12 grudnia.

Jak przygotować paczkę? Informacje na ten temat dostępne są w poradniku darczyńcy Szlachetnej Paczki.

/Szlachetna Paczka, opr. mn/

Poprzedni artykułZnaleziony przy drodze Gacuś czeka na dom [Aktualizacja]
Następny artykuł10 tysięcy mieszkańców powiatu świdnickiego zachorowało dotychczas na COVID-19. Zmarło 312 z nich