Strona główna Sport Siatkówka Liczymy na przełamanie, w sobotę walczymy z Nysą

Liczymy na przełamanie, w sobotę walczymy z Nysą

0

Po dwóch porażkach w walce o ligowe punkty, siatkarki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica chcą powrócić na zwycięski szlak. W ósmej kolejce grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet, biało-zielone podejmą w świdnickiej hali im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno drużynę NTSK-AZS Nysa.

Podopieczne Macieja Leńskiego i Wojciecha Ząbka po inauguracyjnej porażce z SPS-em Panki, zapisały na swoim koncie cztery wygrane z rzędu, w tym wyjazdowy triumf z otwierającym wówczas stawkę Chełmcem Wodociągi Wałbrzych. Kolejne dwa mecze na szczycie zostały jednak przez świdniczanki przegrane. Nasze zawodniczki najpierw uległy we własnej hali 2:3 Sokołowi Katowice, a następnie nie sprostały na wyjeździe obecnym liderkom tabeli grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet – Energa MKS-owi II Kalisz (1:3). Teraz czas na starcie z NTSK-AZS Nysa, którego stawką będzie nasze piąte zwycięstwo w sezonie 2021/2022. Obecnie siatkarki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica z dorobkiem 12 punktów plasują się na czwartej pozycji w ligowej tabeli. Nieco gorzej wygląda bilans naszych najbliższych rywalek. Zespół z Nysy legitymuje się dorobkiem 10 „oczek”, na które składają się trzy wygrane oraz cztery przegrane i zajmuje siódmą lokatę w ligowej tabeli.

Do starcia pomiędzy MKS-em IgnerHome Volley Świdnica a drużyną NTSK-AZS Nysa dojedzie w sobotę, 20 listopada. Początek meczu rozgrywanego w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno o godz. 17.00  

8. kolejka II ligi siatkówki kobiet:
Volley Chrząstowice – Sari Żory
AZS-AWF Wrocław – SPS Panki
Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – MKS Dąbrowa Górnicza
IgnerHome Volley Świdnica – NTSK-AZS Nysa
Sokół 43 Katowice – Energa MKS II Kalisz

/MDvR/

Poprzedni artykuł2022 rokiem Bolka II Małego? Chcą uczcić świdnickiego księcia
Następny artykuł„Ze Straussem przez Wiedeń” w Świdnicy. Kto wygrał zaproszenie na koncert? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]