Strona główna Artykuł sponsorowany Jak wybrać śpiworek dla niemowlaka?

Jak wybrać śpiworek dla niemowlaka?

0

Skompletowanie wyprawki dla noworodka jest sporym wyzwaniem, zwłaszcza że na rynku pojawiają się ciekawe nowinki ułatwiające rodzicom opiekę nad dzieckiem, a maluchom gwarantują komfort i bezpieczeństwo. Do takich akcesoriów należą śpiworki dla niemowlaków które w Polsce nie są jeszcze tak popularne jak w krajach zachodnich, ale z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Do czego służy śpiworek i jak wybrać najlepszy?

Śpiworek dla dziecka – co to takiego?
Śpiworek dla noworodka to nowoczesny gadżet, który stosunkowo niedawno pojawił się na polskim rynku, a już zdążył zyskać uznanie nie tylko mam, ale i położnych, lekarzy i innych specjalistów w dziedzinie parentingu. Jest to bowiem świetna alternatywa dla kołderek, kocyków i pozostałych okryć wierzchnich z uwagi na swoją formę. Śpiwór to rodzaj zapinanej kołderki, która  do złudzenia przypomina kokon, a opatulony w niego maluszek odczuwa wysoki komfort. Co najważniejsze, jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem dla maluszka. Dlaczego? Dziecko nie ma możliwości zaplątania się w okrycie, zakrycia dróg oddechowych, więc ryzyko śmierci łóżeczkowej spada do minimum.

Śpiworek dla niemowlaka – jaki rozmiar wybrać?
Przy wyborze zapinanej kołderki w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jej rozmiar. W sklepach znajdziemy kilka podstawowych modeli, dzięki czemu dopasowanie okrycia do rosnącego dziecka okazuje się banalnie proste. Przykładowo, śpiworek o długości do 68cm będzie optymalnym rozwiązaniem dla malucha w wieku od 0 do 6 miesięcy. Z kolei dla 18-miesięcznego malucha warto kupić model do 98cm, który będzie z powodzeniem mu służyć aż do ukończenia 3. roku życia.

Śpiworek dla noworodka – rodzaj materiału
Kolejnym niezwykle ważnym aspektem przy zakupie śpiworka okazuje się rodzaj materiału, z którego został wykonany. Na rynku znajdziemy modele wykonane z tkanin o różnych właściwościach, jednak powinniśmy stawiać na te, które zagwarantują naszemu maluszkowi nie tylko wygodę, ale również ochronę przed złymi warunkami atmosferycznymi czy niskimi temperaturami. Warto także pamiętać, aby śpiworek wyróżniał się łatwością w czyszczeniu oraz utrzymaniu. Wysokiej jakości modele znajdziemy m.in. na https://www.wozki-foteliki.pl/31-spiwory.

Śpiworek dla malucha – zapięcie i wycięcia
Podczas zakupowego szaleństwa należy zwrócić uwagę na funkcjonalność wybranego modelu oraz wygodę jego użytkowania. Nie bez znaczenia okazuje się tutaj rodzaj zastosowanego zapięcia. Producenci najczęściej stosują zamki błyskawiczne, jednak stawiając na tego rodzaju kokon należy sprawdzić, czy na jego końcu znajduje się specjalna osłonka zapobiegająca powstawaniu podrażnień na delikatnej skórze dziecka. Można spotkać się również z modelami zapinanymi na napy.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPorzucone niebezpieczne płyty eternitowe, śmieci i opony. Niestrudzony społecznik wciąż walczy z dzikimi wysypiskami [FOTO]
Następny artykułŚwięto Niepodległości w Żarowie. Upamiętnią bohatera