Strona główna Wydarzenia Żarów Święto Niepodległości w Żarowie. Upamiętnią bohatera

Święto Niepodległości w Żarowie. Upamiętnią bohatera

0

Narodowe Święto Niepodległości w Żarowie będzie okazją do wspomnienia żołnierza, który po II wojnie światowej zamieszkał w Żarowie. Tutaj także jest jego miejsce ostatniego spoczynku. Podczas miejskich obchodów święta zostanie oficjalnie odsłonięty pomnik chorążego Bolesława Kosteckiego.

Do świętowania zapraszają burmistrz miasta oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Program obchodów 11 listopada:

→ godz. 10:00 uroczyste odsłonięcie pomnika żołnierza Wojska Polskiego chorążego Bolesława Kosteckiego, cmentarz komunalny, ul Armii Krajowej 1, Żarów

→ godz. 11:30 Msza święta w intencji Ojczyzny, kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie

→ godz. 13:00 uroczystości pod Pomnikiem Pamięci Narodowej, ulica Bolesława Chrobrego, Żarów

→ godz. 14:00 XXIII Festiwal Pieśni Patriotycznej, hala sportowo-widowiskowa Gminnego Centrum Kultury i Sportu, ul. Piastowska 10a

W obchody 11 listopada włączą się również szkoły podstawowe funkcjonujące na terenie gminy Żarów. Bajkowe Przedszkole w Żarowie realizuje edukacyjno-patriotyczny projekt „Jestem małym patriotą”, w ramach którego dzieci poznają symbole narodowe, wspólnie zaśpiewają hymn jako udział w ogólnopolskim projekcie „Niepodległa do Hymnu!”, udadzą się na wycieczki do Żarowskiej Izby Historycznej, będą uczyć się tańca ludowego, a w przedszkolu odbędą się obrady Optymistycznego Sejmu Dziecięcego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie odśpiewają hymn państwowy, odbędzie się tam także uroczysta akademia i biegi niepodległościowe. W oddziałach przedszkolnych nauczyciele organizują akademię „Przedszkolak patriota”.

Aktywnie w obchody Święta 11 listopada włączy się także Szkoła Podstawowa im UNICEF w Imbramowicach. Cała społeczność szkoły odśpiewa hymn państwowy oraz dwie pieśni „Rota” i „Boże coś Polskę”. Odbędzie się również konkurs plastyczny „Święto Niepodległości w naszej szkole” i gminny konkurs „List do Ojczyzny”, wykonane będą pamiątkowe kotyliony dla rodziców i znajomych, odbędzie się quiz wiedzy o hymnie, gra  terenowa dla  przedstawicieli wszystkich klas. Wszyscy uczniowie poznają fakty historyczne związane z odzyskaniem niepodległości.

Do wspólnego świętowania przyłączy się również Szkoła Filialna w Mrowinach Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Tutaj odbędzie się pasowanie na pierwszoklasistę, odśpiewany zostanie całą szkołą hymn państwowy, przeprowadzone będą lekcje tematyczne i przygotowane gazetki ścienne.

/UM w Żarowie, opr. red./

plakat 11 listopada

Poprzedni artykułJak wybrać śpiworek dla niemowlaka?
Następny artykułAuto uderzyło w drzewo [FOTO]