Strona główna Artykuł sponsorowany Jak przygotować dach do zimy?

Jak przygotować dach do zimy?

0

Zbliża się piękna, lecz wymagająca pora roku. Przygotowania do zimy widać niemal na każdym kroku, dlatego warto już teraz pomyśleć o swoim domu. Konkretniej chodzi o dach, który szczególnie narażony jest na działanie mrozu, wilgoci oraz obciążany pod wpływem zalegającego śniegu.

Cenne wskazówki jak zadbać o dach zimą
Kilka cennych wskazówek na temat konserwacji dachu przed zimą ma Grupa Biotop: Firma, opierając się na wieloletnim doświadczeniu zdobytym w branży malowania i czyszczenia dachów, sugeruje swoim klientom, aby zadbali o zabezpieczenie dachu przed pierwszymi mrozami. Regularna konserwacja w perspektywie długofalowej okazuje się bardziej ekonomiczna niż naprawy po sezonie. Firma opracowała specjalną ofertę dla osób, którym zależy na pięknym wyglądzie i solidności pokrycia nieruchomości. Obejmuje ona przegląd techniczny, jak również czyszczenie i malowanie farbami zabezpieczającymi przed korozją.

Przegląd techniczny dachu i rynien
To, co na dachu nie zawsze jest widoczne z poziomy gruntu, dlatego właściciele domów po prostu zapominają o przeglądach technicznych dachów i rynien. Skutki takich zaniedbań mogą być bardzo dotkliwe. Popękane dachówki, dziurawe blachy – woda, która zamarznie w takich szczelinach, szybko zmieni się w lód i spowoduje deformację elementu. Już samo przedostawanie się wilgoci może powodować zmoknięcie warstwy izolacyjnej, a następnie podłóg, ścian i sufitów. Stąd już prosta droga do rozwoju grzybów oraz pleśni tak szkodliwych dla zdrowia domowników.

Ważne jest też sprawdzenie drożności rynien. Po jesieni mogą w nich zalegać zbutwiałe liście, które blokują przepływ wody opadowej, prowadząc do zalewania ścian budynku. Proces można przeprowadzić ręcznie lub przy pomocy sprzętów emitujących wodę pod znacznym ciśnieniem. Rynny również należy oczyszczać z rdzy i zanieczyszczeń.

Usuwanie zabrudzeń i nalotów
Chociaż wydaje się to bez znaczenia, to jednak mycie jest istotnym elementem przygotowania dachu na nadejście zimy. Ważne jest szczególnie rozprawienie się z porostami, czyli algami, mchem, grzybami, w których gromadzi się szkodliwa dla pokrycia wilgoć. Najlepiej w tym celu zastosować środki biobójcze, ich aplikacje trzeba powierzyć specjalistom.

Usuwanie zabrudzeń to także walka z kurzem, tłuszczem, sadzą czy nalotami korozji – ważne zwłaszcza w aspekcie późniejszego malowania czy konserwacji dachu.

Konserwacja z wykorzystaniem zaawansowanych farb
Konserwacja dachu jest ważna w kontekście utrzymania go jak najdłużej w dobrej kondycji technicznej i wizualnej. Malowanie dachów to dość wymagające zadanie, które wymaga:

  • dokładnego ustalenia, na czym polega problem,
  • dopasowania najlepszych impregnatów (z uwzględnieniem materiału, z jakiego jest wykonany dach),
  • zastosowania niezawodnych technik i akcesoriów malarskich,
  • zaangażowania pracowników, którzy mają uprawnienia do pracy na wysokościach.

Nic dziwnego, że ten etap prac jest najczęściej powierzany wyspecjalizowanym firmom. Malowanie dachów w dolnośląskim warto przeprowadzić ze wspomnianą Grupą Biotop. Firma dysponuje potrzebnym sprzętem oraz know-how na temat kompleksowych prac zabezpieczających dach przed zimą.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułTor przeszkód na Centrum Przesiadkowym. Niesprawna winda zostanie naprawiona
Następny artykułCzekają na wspomnienia Dolnoślązaków