Strona główna Artykuł sponsorowany Ile terminali dostępnych jest w programie Polska Bezgotówkowa?

Ile terminali dostępnych jest w programie Polska Bezgotówkowa?

0

Gotówka staje się coraz mniej popularnym środkiem płatności. Od wielu lat prym wiodą płatnością bezgotówkowe, które stają się najczęstszym sposobem płatności w Polsce. Obecnie, wszyscy przedsiębiorcy powinni dążyć do unowocześnienia sposobu płatności w swojej firmie. Warto zacząć to od skorzystania z programu Polska Bezgotówkowa!

Ile terminali można otrzymać w ramach programu Polska Bezgotówkowa?
Trend płacenia kartą, telefon czy smartfonem niejako wymusił od przedsiębiorców posiadanie takiego urządzenia. Aby to ułatwić, powstał program Polska Bezgotówkowa, który pozwala małym i średnim przedsiębiorcom uzyskania nawet trzech terminali na bezpłatny rok użytkowania. Terminal bez abonamentu na cały rok jest dużą zachętą dla przedsiębiorców do skorzystania z programu.

Płatności bezgotówkowe w Polsce stają się coraz bardziej popularne
Jeszcze kilka lat temu płatności bezgotówkowe nie były tak spopularyzowane jak obecnie. Płatności gotówkowe były znacznie częstsze i fakt nieposiadania terminala nie był takim problemem jak obecnie. Obecnie najczęstszą formą płatności są właśnie te bez użycia gotówki. Przykładowo w Szwecji, transakcje gotówkowe to tylko 1% wszystkich transakcji w ciągu roku. A w Sztokholmie nie ma nawet możliwości zakupu biletów komunikacji miejskiej przy pomocy gotówki. Jednym zdaniem, Szwecja niemal całkowicie przerzuciła się na płatności mobilne na terenie kraju.

Z kolei Dania od 2016 roku stara się o miano pierwszego kraju bez gotówki. Rząd w Kopenhadze niemal zachęca przedsiębiorców, aby rezygnowali z transakcji gotówkowych! W Polsce mamy jeszcze możliwość płacenia gotówką, ale można zauważyć zdecydowany trend do zmniejszania ilości transakcji gotówkowych. Wkrótce Polska zacznie podążać za trendami, które obecnie można zauważyć w Danii czy Szwecji.

Raport „Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2019” wskazuje, że aż 79% Polaków wybiera płatności bezgotówkowe. Najpopularniejsze są płatności kartą (66%), zegarkiem lub telefonem (7%), a na ostatnim miejscu znajdują się płatności za pomocą bankowości internetowej (6%). Zaledwie 20% Polaków deklaruje przywiązanie do tradycyjnej waluty, ale śmiało można stwierdzić rokroczne zmniejszanie tego trendu.

Terminale płatnicze jako wygodna i praktyczna forma przyjmowania płatności
Terminale płatnicze pozwalają na szybkie i bezpieczne transakcje bezgotówkowe. Ogromny wpływ na ich rozwój miały transakcje w technologii zbliżeniowej. Uświadomiła ona bardzo wielu przedsiębiorców, że posiadanie terminala płatniczego w firmie jest niemal obowiązkowa. Płatność za pomocą karty przyspiesza zakup towaru i obsługę klienta. W wielu przypadkach determinuje również skuteczność sprzedaży, gdyż większość osób po prostu nie korzysta z gotówki. Warto więc wyposażyć się w terminale płatnicze, które spełnią wymagania przedsiębiorcy oraz jego klientów. Zachęcamy do sprawdzenia oferty terminali na tej stronie – https://www.paytel.pl/nasza-oferta/terminale-platnicze/.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSpołecznik z Pszenna znów uprzątnął góry śmieci. W walce z dzikim wysypiskiem pomogli osadzeni [FOTO]
Następny artykułBędą sprawdzać deklaracje śmieciowe