Strona główna Sport Piłka ręczna Festiwal błędów w stolicy Wielkopolski

Festiwal błędów w stolicy Wielkopolski

0

W meczu ósmej kolejki I ligi piłkarzy ręcznych ŚKPR Świdnica przegrał w Poznaniu z miejscowym Grunwaldem 24:32 (13:15). Świdniczanom ten pojedynek, a zwłaszcza druga połowa zupełnie nie wyszła. Z kolei miejscowi zagrali bodaj najlepsze spotkanie w tym sezonie, stąd też ich pewne i wysokie zwycięstwo.

Przed meczem obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli, mając na koncie po 11 punktów. Można było spodziewać się wyrównanego spotkania i twardej walki o zwycięstwo. Tak też było, ale do mniej więcej 35. minuty. Potem inicjatywę na parkiecie zdecydowanie przejęli szczypiorniści Grunwaldu. W pierwszej części gra niezbyt kleiła się graczom ŚKPR-u, ale po 30 minutach Grunwald prowadził tylko dwoma trafieniami (15:13). Początek drugiej połowy to popis Volodimira Shupyka, bramkarza Szarych Wilków. Nasz golkiper dosłownie zamurował bramkę, broniąc między innymi rzut karny i kilka sytuacji sam na sam. Być może, gdyby wówczas świdniczanie zagrali skuteczniej w ataku, dalsze minuty gry potoczyłyby się zupełnie inaczej. Niestety – podopieczni Krzysztofa Terebuna i Patryka Dębowczyka chociaż zbliżyli się na jedną bramkę, to popełniali mnóstwo błędów. Często gubili piłkę, brakowało pomysłu na rozmontowanie dobrze zorganizowanej obrony Grunwaldu. W końcu strzelecki impas przełamali rywale i dość szybko zaczęli powiększać dystans. W 46. minucie było już 23:16 dla gospodarzy, a osiem minut przed końcową syreną przewaga wynosiła aż dziesięć trafień (28:18). Ostatecznie ŚKPR zmniejszył nieco straty i uległ 24:32.

O tym występie trzeba możliwie szybko zapomnieć i potraktować jako wypadek przy pracy. Pozostał tydzień, aby wrócić do do lepszej dyspozycji i stawić czoła kolejnemu trudnemu przeciwnikowi – Zewowi Świebodzin. W sobotę, 27 listopada o godzinie 18.00 w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno zapowiada się prawdziwa sportowa wojna!

Grunwald Poznań – ŚKPR Świdnica 32:24 (15:13)

Przebieg meczu: 5 2:1, 10 5:4, 15 5:5, 20 9:7, 25 13:10, 30 15:13, 35 15:14, 40 18:15, 45 23:16, 50 26:17, 55 30:20, 60 32:24

ŚKPR: Shupyk, Wiszniowski – Wojtala 7, Chmiel 5, Wołodkiewicz 3, K. Stadnik 2, Etel 2, Pęczar 2, Dębowczyk 2, Galik 1, Bal, Wiciak, Danis

Kary: Grunwald 4 minuty, ŚKPR 10 minut

Karne: Grunwald 4/3, ŚKPR 3/2

8. kolejka (20-21.11):
Tęcza Kościan – Trójka Nowa Sól 33:27 (19:13)
UKS EUCO Dziewiątka Legnica – Real Astromal Leszno 22:23 (9:14)
Zew Świebodzin – AZS UZ Zielona Góra 22:22 (12:11), k. 5:6
GOKiS Kątry Wrocławskie – Szczypiorniak Gorzyce Wielkie 38-24 (16:10)
Bór Joyner Oborniki Śląskie – Olimp Grodków 31:28 (13:12)

Poprzedni artykułParkingowe problemy na Osiedlu Młodych. Było ciężko, teraz doszły opłaty na jednym z parkingów
Następny artykułKolejowe połączenie pod Ślężę i do Wrocławia od połowy marca. Opublikowano przyszły rozkład jazdy pociągów