Strona główna 0_Slider Fantastyczna obsada, na starcie drużyny z trzech krajów!

Fantastyczna obsada, na starcie drużyny z trzech krajów!

0

Niesłychanie interesująco zapowiada się czwarta edycja IgnerHome Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza poświęconego pamięci byłego trenera biało-zielonych zawodników. Sportowa rywalizacja tradycyjnie odbędzie się w pierwszy weekend marca, przeznaczona zostanie tym razem dla graczy z rocznika 2009, a areną zmagań będzie sztuczne boisko Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Trzydniowe zmagania w ramach czwartej edycji odbędą się w dniach 4-6 marca 2022 roku na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Walka o zwycięstwo tradycyjnie rozpocznie się w piątkowe popołudnie, a zakończy w niedzielę około godz. 15.00. W akcji zobaczymy jak zawsze 12 zespołów przydzielonych do dwóch grup po 6 drużyn. Stawka będzie jak zwykle wysoka. Na najlepsze drużyny czekać będą tradycyjnie bony na zakup sprzętu sportowego przygotowane przez głównego organizatora imprezy – Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica występujący pod szyldem partnera tytularnego – firmę IgnerHome. Pula nagród finansowych w postaci bonów będzie wynosiła 2800 złotych! Tradycyjnie nagrodzony zostanie król strzelców turnieju, a także najlepszy bramkarz i zawodnik całej imprezy. Wyróżnieni zostaną również najlepsi gracze swoich drużyn. Dla każdego zawodnika przygotowane zostaną okolicznościowe medale i dyplomy, a dla drużyn okazałe puchary.

Organizatorzy powoli zaczynają odkrywać karty, ale już wiadomo, że IV IgnerHome Memoriał Piłkarski Grzegorza Solarza zapowiada się bardzo ciekawie, a obsada będzie naprawdę mocna. Na starcie turnieju znajdą się drużyny z Czech, Słowacji i pięciu polskich województw, a co za tym idzie impreza zyska rangę wydarzenia międzynarodowego.

Uczestnicy:

1. Drużyna ze Słowacji: PŠC Pezinok
2. Drużyna z Czech
3. Drużyna z Czech
4. Drużyna (województwo wielkopolskie)
5. Drużyna (województwo wielkopolskie)
6. Drużyna (województwo wielkopolskie)
7. Drużyna (województwo lubuskie)
8. Drużyna (województwo śląskie)
9. Drużyna (województwo kujawsko-pomorskie)
10. Drużyna (województwo dolnośląskie)
11. Drużyna (województwo dolnośląskie)

Zaczynamy od młodych Słowaków nieprzypadkowo – po raz pierwszy drużyna z tego kraju będzie rywalizować w naszych turniejach, a do tego na co dzień przywdziewa podobnie jak IgnerHome Polonia-Stal Świdnica barwy białe i zielone. PŠC Pezinok to klub ze 100-letnią tradycją leżący w pobliżu stolicy kraju – Bratysławy. Założony został 29 sierpnia 1921 roku, w swoich strukturach posiada ponad 300 zawodników zrzeszonych w około 20 drużynach. Ich seniorzy walczą o punkty w najwyższej klasie rozgrywkowej Bratysławskiego Związku Piłki Nożnej (odpowiednik naszej ligi wojewódzkiej). Zespół U-13 PŠC Pezinok witamy oczywiście serdecznie na pokładzie. Trenerem gości ze Słowacji jest Ernest Mészáros, na co dzień również prezes klubu z terenu naszych południowych sąsiadów – czytamy w komunikacie IgnerHome Polonii-Stali Świdnica.

Tytułu mistrzowskiego sprzed roku broni Akademia Piłkarska Reissa Poznań, a oprócz niej w Świdnicy podczas trzech ostatnich lat obserwowaliśmy fantastycznych piłkarzy reprezentujących barwy następujących klubów: Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, Klub Piłkarski Polonia Leszno, Stal Brzeg, Sparta Łężyca Zielona Góra, Kania Gostyń, Akademia Piłkarska Żaki Szczecin, Miejski Klub Piłkarski Boruta Zgierz, Akademia Piłkarska Janusza Domaradzkiego Warszawa, KS Polonia Nysa, Juventus Academy Bydgoszcz, MKS Żory, SK Sedlec, TJ Cerveny Kostelec, Łużyce Lubań, Górnik Nowe Miasto Wałbrzych, Akademia Piłkarska Dzierżoniów, Karkonosze Jelenia Góra, Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec, Miedź Legnica, Klub Piłkarski Górnik Wałbrzych, Akademia Piłkarska Oleśnica, Karolina Jaworzyna Śląska, Zjednoczeni Żarów.

Marcowy turniej poświęcony jest pamięci byłego szkoleniowca Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził biało-zielone grupy, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Przez jego “skrzydła przewinęło” się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Polonii-Stali Świdnica. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie… Marcowy turniej odbędzie się już po raz trzeci i od samego początku nie miał być inicjatywą jednoroczną. Zawody dla młodych piłkarzy mają być organizowane cyklicznie, będąc w tym okresie znakomitym przetarciem dla zawodników przed startem wiosennych zmagań ligowych.

Tak było podczas ostatniej edycji zakończonej 7 marca 2021 roku!

Dobiegły końca trzydniowe zmagania w ramach III edycji Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza organizowanego przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica i rozgrywanego w kategorii wiekowej U-13. Po raz trzeci na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji najlepsi okazali się reprezentanci Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań. Podium uzupełniła świetnie dysponowana Stal Brzeg oraz gospodarze – Polonia-Stal Świdnica dowodzona przez trenera Mariusza Krupczaka.

Trzecia edycja Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza poświęcona pamięci byłego trenera biało-zielonych grup piłkarskich tradycyjnie zgromadziła na starcie dwanaście zespołów z całej Polski. W akcji zobaczyliśmy znakomitych przedstawicieli Wielkopolski – Akademię Piłkarską Reissa Poznań, Ostrovię Ostrów Wielkopolski i Polonię Leszno, reprezentanta Opolszczyzny – Stal Brzeg, ekipę z województwa łódzkiego – Borutę Zgierz i drużynę broniąca barw terenu ziemi lubuskiej – Spartę Łężyca Zielona Góra. Oprócz nich do boju przystąpiła silna koalicja Dolnoślązaków – Akademia Piłkarska Oleśnica, Górnik Nowe Miasto Wałbrzych, Karkonosze Jelenia Góra, Łużyce Lubań, Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec i Polonia-Stal Świdnica.

Wszystkie drużyny rozegrały osiem spotkań po 27 minut każde. Tak jak przed rokiem po ostateczny triumf sięgnęli zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań choć wygrana nie przyszła tak łatwo. Drużyna ze stolicy Wielkopolski w ostatnim meczu nie mogła przegrać z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. Podopieczni Nikodema Brzęckiego szybko objęli prowadzenie 1:0, ale Górnik zdołał odpowiedzieć. Poznaniacy mieli kilka szans na ponowne wyjęcie na prowadzenie, lecz piłkę meczową mieli też gracze z Dolnego Śląska. Piłka po uderzeniu z rzutu wolnego ugrzęzła w dłoniach bramkarza Akademii Reissa Poznań i pojedynek zakończył się podziałem punktów. W bezpośrednim boju o drugą lokatę spotkali się gospodarze – Polonia-Stal Świdnica ze Stalą Brzeg. Podopieczni Mariusza Krupczaka by myśleć o tytule wicemistrzowskim nie mogli tego starcia przegrać. Niestety dla nich ten mecz im nie wyszedł. Rywale zwyciężyli 2:0 i co warte odnotowania świdnicka bramka została odczarowana. W trakcie siedmiu poprzednich spotkań gospodarze legitymowali się imponującym bilansem goli 13:0.

Wszystkie trzy czołowe drużyny otrzymały talony na zakup sprzętu sportowego firmy JAKO Polska przygotowane przez organizatora turnieju – Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica. Dla triumfatorów przypadł bon na kwotę 1200 złotych, dla wicemistrzów – Stali Brzeg 800 złotych, a dla trzeciej Polonii-Stali 500 złotych. Biało-zieloni od trzech lat nie schodzą zatem z podium, po raz trzeci kończąc rywalizację na bardzo wysokim trzecim miejscu. Z roku na roku zmagania stoją na coraz to wyższym poziomie, a na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oglądamy znakomite drużyny z całej Polski. Zwycięzcą Ligi Europy (7. miejsce w całym turnieju) została Boruta Zgierz, która wyjechała ze Świdnicy z bonem na kwotę 300 złotych.

Organizatorem turnieju był Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica, a partnerami Urząd Miasta Świdnica, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Świdnickie Przedsiębiorstwo Wód i Kanalizacji, Miejski Zakład Energetyki Cieplnej, firma SunOne, Sad Burkatów i Mineral Zdrój. W dekoracji kończącej całe zmagania udział wzięli: Dariusz Stachurski, prezes MKS-u Polonia-Stal Świdnica, Jerzy Żądło, wiceprezydent Świdnicy, Piotr Mikos, właściciel firmy SunOne, a także najbliższa rodzina Grzegorza Solarza, patrona zawodów – żona Dorota, córka Paulina i brat Jarosław. Na wszystkie drużyny czekały tradycyjnie okazałe puchary, medale dla wszystkich uczestników imprezy i gadżety przygotowane przez organizatorów. Jak zawsze wyróżniono najlepszych piłkarzy swoich drużyn i trójkę czołowych zawodników całego turnieju – bramkarza, zawodnika i króla strzelców. Tego ostatniego poznaliśmy dopiero podczas dodatkowej serii rzutów karnych. Na zakończenie zmagań czwórka piłkarzy miała w swoim dorobku pięć trafień. Próbę nerwów najlepiej wytrzymała Igor Pierzchała z Polonii-Stali Świdnica, który wygrał serię “jedenastek” i sięgnął po tytuł króla strzelców.

Klasyfikacja końcowa:
1. Akademia Piłkarska Reissa Poznań
2. Stal Brzeg
3. Polonia-Stal Świdnica
4. Ostrovia Ostrów Wielkopolski
5. Karkonosze Jelenia Góra
6. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
7. Boruta Zgierz
8. Łużyce Lubań
9. Polonia Leszno
10. Sparta Łężyca Zielona Góra
11. Akademia Piłkarska Oleśnica
12. Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec

Najlepszy zawodnik turnieju: Mateusz Mozoła (Stal Brzeg)

Najlepszy bramkarz turnieju: Wojciech Kaczmarek (AP Reissa Poznań)

Król strzelców turnieju: Igor Pierzchała (Polonia-Stal Świdnica) – 5 goli

Najlepsi zawodnicy swoich drużyn:
Hubert Hormański (Łużyce Lubań)
Edgar Kasperowicz (Sparta Łężyca Zielona Góra)
Marek Kaźmierczak (Polonia-Stal Świdnica)
Piotr Wojciechowski (Górnik Nowe Miasto Wałbrzych)
Piotr Szyndralewicz (Stal Brzeg)
Nikodem Stragierowicz (Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
Szymon Bałd (AP Oleśnica)
Bartosz Kołodziej (AMP Bolesławiec)
Borys Kraiński (Karkonosze Jelenia Góra)
Bartłomiej Gnalicki (AP Reissa Poznań)
Dominik Szymanowski (Polonia Leszno)
Maciej Bereżewski (Boruta Zgierz)

Skład Polonii-Stali Świdnica: Mateusz Sikora, Bartosz Migas, Wiktor Duda, Wiktor Urbańczyk, Łukasz Kulig, Bartosz Marczak, Natan Dudek, Marek Kaźmierczak, Szymon Manijak, Igor Pierzchała, Jacek Kołodziejczyk, Bruno Kuśnierz, Paweł Łabędź, Mateusz Wacht, Patryk Szeremeta, Mateusz Politański.

/MDvR/

Poprzedni artykułMokry i ciężki, ale jest. Pierwszy śnieg w tym sezonie [FOTO]
Następny artykułPijany kierowca spowodował kolizję, a potem uciekał przed policjantami