Strona główna 0_Slider Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt walczy o Zwierzakobus. Jak im pomóc?

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt walczy o Zwierzakobus. Jak im pomóc?

0

W ciągu każdego tygodnia podejmują dziesiątki interwencji, pomagając potrzebującym zwierzętom. Aby działać jeszcze skuteczniej Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt przystąpił do konkursu organizowanego przez fundację RatujemyZwierzaki.pl. Można w nim wygrać Zwierzakobus, czyli specjalny samochód do transportu zwierząt. Pojazdy trafią do pięciu organizacji, które wesprze najwięcej osób.

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt jest głosem tych, którzy sami o pomoc nie są w stanie poprosić. Występujemy w charakterze oskarżycieli posiłkowych przeciwko osobom, które znęcają się nad zwierzętami, kontrolujemy, czy schroniska dla zwierząt funkcjonują poprawnie, prowadzimy akcje sterylizacji i kastracji zwierząt domowych, bierzemy także udział w pracach legislacyjnych dotyczących zmian przepisów w zakresie ochrony zwierząt. Oprócz tego wszystkiego naszym głównym celem jest przede wszystkim interweniowanie w przypadkach zaniedbań wobec zwierząt – opisują przedstawiciele DIOZ.

W ciągu każdego tygodnia nasi inspektorzy wykonują dziesiątki interwencji, aby poprawić los braci mniejszych. Swoimi działaniami obejmujemy całe województwo dolnośląskie. Często w ciągu dnia przejeżdżamy setki kilometrów, żeby dotrzeć do zwierząt w potrzebie. W skali roku są to tysiące akcji ratunkowych, podczas których odbierane są skrzywdzone istoty. Pomagamy zwierzętom, które są głodzone i katowane przez swoich oprawców. Wyrywamy je z patologicznych środowisk, zapewniamy opiekę i wdrażamy konieczne leczenie – dodają.

Obecnie pod opieką Inspektoratu znajduje się niemalże 200 zwierząt domowych, gospodarskich oraz dzikich, w tym m.in. psy, koty, krowy, konie, świnki, kozy, łabędzie czy jeże. Niektórym z nich udaje się trafić do nowych domów, a część po rekonwalescencji wraca do naturalnego środowiska.

W docieraniu do innych zwierzaków w potrzebie pomóc może nowy pojazd, dzięki któremu animalsi będą mogli uratować więcej czworonogów i futrzaków. Zwierzakobus to samochód przeznaczony do ratowania i transportu zwierząt. I właśnie o taki pojazd DIOZ walczy w konkursie organizowanym przez fundację RatujemyZwierzaki.pl, która do tej pory rozdała 9 takich samochodów.

O wygranej w konkursie decyduje wsparcie jak największej liczby osób. Datki należy wpłacać na indywidualną wirtualną skarbonkę wybranej organizacji. Nieważna jest wysokość wpłaty, może to być nawet symboliczna złotówka. W konkursie liczy się liczba unikalnych darczyńców. Konkurs potrwa do 16 grudnia.

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt znajduje się obecnie na pierwszym miejscu w konkursie i ma ogromne szanse na zdobycie Zwierzakobusa. Do tej pory swoje wsparcie przekazało ponad 10,5 tys. darczyńców, którzy wpłacili na rzecz organizacji ponad 98,5 tys. złotych. Pomoc można przekazać dokonując wpłaty na wirtualną skarbonkę DIOZ.

/opr. mn/

fot. DIOZ, RatujemyZwierzaki.pl

Poprzedni artykułSzukasz sprawdzonych artykułów dla niemowląt? Sprawdź ofertę sklepu Malulu.pl
Następny artykułDowiedz się jak zrobić karmnik dla ptaków