Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Spotkania w ramach jubileuszowej edycji Dni Gór, kulinarna podróż po świecie na Festiwalu Foodtrucków, a może sportowe emocje podczas spotkania świdnickich siatkarek? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

XXV Dni Gór

Festiwal Foodtrucków (piątek-sobota)

Sieć E.Leclerc w ramach otwarcia centrum handlowego w Świdnicy przygotowała dla swoich klientów kulinarną podróż po świecie. W popularnych restauracjach na kółkach spróbujemy przysmaków kuchni azjatyckiej, hiszpańskiej, węgierskiej, uzbeckiej, amerykańskiej i wielu innych.

Festiwal Foodtrucków odbędzie się 19 i 20 listopada (piątek i sobota) 2021 r. Odwiedzający będą mogli skorzystać z szerokiego wachlarza oferty restauracji na kółkach. Przed nami podróż po najdalszych zakątkach kulinarnych świata i możliwość spróbowania wielu smaków bez konieczności wyjazdu z miasta.

19 listopada (piątek) w godz. 14.00-21.00
20 listopada (sobota) w godz. 11.00-21.00

Parking przy ul. Strzegomskiej 2 w Świdnicy.

„Dziewczyny z Gross-Rosen”. Spotkanie autorskie w Dobromierzu (piątek)

19 listopada o godz. 18.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dobromierzu odbędzie się spotkanie autorskie z Agnieszką Dobkiewicz, autorką dwóch bestsellerowych książek o obozie Gross-Rosen.

Agnieszka Dobkiewicz w 2020 roku w wydawnictwie Znak Horyzont wydała swoją pierwszą książkę pt. Mała Norymberga. Historie katów z Gross-Rosen, która zyskała status bestsellera, miała od tego czasu już dwa wydania i jest tłumaczona na język czeski. Zarówno Mała Norymberga. Historie Katów z Gross-Rosen, jak również jej najnowsza książka – Dziewczyny z Gross-Rosen. Zapomniane historie obozowego piekła to zbiory reportaży, które oparte są na zachowanych archiwaliach oraz relacjach ofiar i ich rodzin. W swojej najnowszej książce – Dziewczyny z Gross-Rosen. Zapomniane historie obozowego piekła po raz kolejny mierzy się z tragedią ofiar, ale tym razem ukazując losy młodych kobiet a właściwie dziewczyn, które dostały się w tryby niemieckiego mechanizmu wyniszczania ludności z podbitych terenów. Pokazuje hart ducha i wolę przeżycia, dzięki któremu udało im się ocaleć z Marszy Śmierci, kiedy były gnane boso w kilkunastostopniowych mrozach w bezsensownych ewakuacjach. Ale pokazuje też dziewczyny, którym nie wystarczyło sił, które nie zdołały wypełnić danej sobie obietnicy i marzenia, że przeżyją i że zjedzą słodkie…truskawki…

Warsztaty plastyczne „Tworzenie Świdnickich Szopek Bożonarodzeniowych” (sobota)

Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy zaprasza wszystkich chętnych świdniczan, a zwłaszcza dzieci wraz z rodzicami, na warsztaty plastyczne poświęcone tradycji Świdnickich Szopek Bożonarodzeniowych. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wykorzystując różnego rodzaju techniki plastyczne i materiały jak można wykonać szopkę, w której obok elementów związanych z tradycjami świąt Bożego Narodzenia znajdzie się zminiaturyzowany architektoniczny motyw świdnicki. Podczas warsztatów wykonywane będą również dekoracje plastyczne towarzyszące świętom. Biorąc udział w naszych zajęciach będziecie Państwo mogli nie tylko mile i kreatywnie spędzić czas realizując różnorodne pomysły artystyczne ale także rozwinąć zdolności plastyczne i umiejętności manualne swoich dzieci. Zajęcia poprowadzą: animatorka kultury i plastyczka – Wanda Szwegler (20 listopada) oraz artysta plastyk Kamila Karst (27 listopada oraz 4 grudnia).

Warsztaty odbędą się w soboty: 20, 27 listopada oraz 4 grudnia. Start o godzinie 11.00. Wstęp wolny.

II liga siatkówki kobiet: MKS IgnerHome Volley Świdnica – NTSK Nysa (sobota)

Już w najbliższą sobotę, 20 listopada o godzinie 17.00 seniorki MKS IgnerHome Volley Świdnica rozegrają kolejne spotkanie w ramach II Ligi Kobiet. Siatkarki na własnym parkiecie podejmą aktualnie siódmy w tabeli zespół z Nysy. – Zapraszamy wszystkich kibiców na Halę ŚOSiR im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie – zachęca drużyna.

Śladami mistrzów. Koncert w świdnickiej katedrze (niedziela)

Uzdolnione rodzeństwo, sopranistka i dyrygentka Marta Moneta oraz organista Jakub Moneta wspólnie z chórem katedralnym „Tactus Sonus” zapraszają na koncert z cyklu „Śladami mistrzów”. W imponującym wnętrzu świdnickiej katedry w niedzielę, 21 listopada będzie można wysłuchać m.in. utworów Bacha i Hasllera.

/opr. mn/

Poprzedni artykułPiłkarskie, jesienne ostatki [BĘDZIE LIVE]
Następny artykułChodnik naprawiony? „No prawie…” [FOTO]