Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Charytatywny festyn dla małej Marcelinki, 8. edycja Wielkiej Rapsodii Świdnickiej, a może sportowe emocje podczas spotkań świdnickich piłkarzy? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Śpiewanki Patriotyczne i wystawa „Barwy niepodległości” w Klubie Bolko (piątek)

12 listopada, godz.16.30 | Wystawa Plastyczna „Barwy niepodległości”

  • Miejsce: Klub „Bolko”, pl. Grunwaldzki 11
  • Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy
  • Wstęp wolny

12 listopada, godz. 17.00 | Śpiewanki Patriotyczne

  • Miejsce: Klub „Bolko”, pl. Grunwaldzki 11
  • Organizator: Tadeusz Grabowski, Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy
  • Wstęp wolny

ŚKPR Świdnica – Dziewiątka EUCO Legnica (sobota)

Euco UKS Dziewiątka Legnica stanie na drodze świdnickich piłkarzy ręcznych w 7. kolejce I ligi (sobota, 13 listopada, godz. 18.00, Hala sportowa OSiR Zawiszów im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy). Szare Wilki staną przed szansą czwartego zwycięstwa w tym sezonie, ale do tego potrzebna będzie pełna koncentracja i wsparcie niezawodnych kibiców!

Więcej informacji w zapowiedzi spotkania.

Wielka Rapsodia Świdnicka (sobota)

Sobotnia Wielka Rapsodia Świdnicka będzie wydarzeniem koncertowym. Na scenie Klubu Bolko pojawi się Nullizmatyk oraz lokalni raperzy, którym specjalnie na tę okazję towarzyszyć będzie zespół instrumentalny. Początek w sobotę 13 listopada o godzinie 20.00.

Wydarzenie znane do tej pory głównie z bitew freestyle, wraca po dwuletniej przerwie w nowej formule. Niezmienny pozostaje udział livebandu, który tym razem będzie towarzyszył świdnickim artystom w wykonaniu autorskich utworów. Przybliżony program Rapsodii jest następujący:

19:30 bramka
20:00 supporty
20:30 lokalni MCs + liveband
21:30 Madział
21:55 Nullizmatyk

Wielka Rapsodia Świdnicka organizowana jest przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Więcej informacji oraz bilety na stronie internetowej ŚOK.

Turniej Łuczniczy o Puchar Burmistrza Jaworzyny Śląskiej (niedziela)

Po raz kolejny Koziarnia w Nowicach stanie się areną zmagań łuczników. W niedzielę, 14 listopada o nagrody powalczą zarówno najmłodsi, jak i dorośli miłośnicy łucznictwa. Zapisy na turniej jeszcze trwają.

Turniej Łuczniczy o Puchar Burmistrza Jaworzyny Śląskiej będzie rozgrywany w formule 3D, w podziale na kategorie wiekowe i z uwzględnieniem używanego sprzętu. Na wszystkich uczestników będzie czekał ciepły posiłek oraz poczęstunek.

Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie smsem do piątku 12 listopada do godz. 23.55. pod numerem telefonu 667 412 028. Wpisowe (płatne na miejscu) wynosi: dzieci 20 zł, juniorzy 50 zł, seniorzy 80 zł, bloczki 100 zł.

Festyn charytatywny dla małej Marcelinki (niedziela)

14 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej Strzegomskiego OSiRu odbędzie się niezwykły festyn charytatywny z ogromem atrakcji dla wszystkich, którzy wyrażą chęć pomocy małej Marcelince Andreasik, zmagającej się z ciężką chorobą.

17-miesięczna Marcelinka choruje na nowotwór mózgu, przeszła już ratującą jej życie operację usunięcia guza, jednak ze względu na lokalizację guza nie udało się usunąć w całości. Ratunkiem dla Marcysi jest kosztowna terapia protonowa – precyzyjna metoda radioterapii, która oszczędza zdrowe tkanki i daje mniejsze ryzyko powikłań, a tym samym większe szanse powrotu do zdrowia. Uruchomiona została zbiórka na leczenie i rehabilitację dziewczynki.

W niedzielę odbędzie się festyn charytatywny, którego inicjatorem jest Gmina Strzegom, Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. wraz ze Strzegomskim Centrum Kultury. Na wszystkich, którzy dnia 14 listopada w godzinach od 12 do 17 odwiedzą halę widowiskowo-sportową OSiR w Strzegomiu i wyrażą chęć pomocy małej Marcelinie – czeka ogrom atrakcji towarzyszących akcji charytatywnej „Z pomocą dla Marcysi”.

W programie: duża kolorowa zjeżdżalnia w motywie pirackim, plac zabaw SpongeBob, oraz basen z suchymi kulkami dla najmłodszych dzieci, wata cukrowa dla wszystkich bez limitu, warsztaty z eksperymentów chemicznych, wyspa z drewnianymi klockami architektonicznymi – warsztaty architektoniczne, wyspa z klockami lego, około 40 kg klocków lego na dywanie, wyspa ze słomkami animacyjnymi, warsztaty z robotyki i programowania dla dzieci na klockach lego, warsztaty STRING ART- malowanie obrazu za pomocą nici.

Wydarzenia towarzyszące: występ Zespołu Muzycznego MSV z Jawora, prezentacja grup przedszkolnych PP nr 1, PP nr 2, PP nr 3, PP nr 4, prezentacja grup szkół podstawowych PSP 3 i PSP 4, występ grupy Kostrzanie.

IV liga piłki nożnej: Polonia-Stal Świdnica – GKS Mirków Długołęka (niedziela)

Na dwie kolejki przed końcem zmagań w roku kalendarzowym 2021 piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica mają na swoim koncie 35 punktów, na które składa się 11 wygranych, 2 remisy i 1 porażka. Taki dorobek gwarantuje świdnickiej drużynie drugą lokatę przed przerwą zimową. W niedzielę, 14 listopada piłkarze ponownie wybiegną na ligowe boisko i o godz. 13.00 na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podejmą GKS Mirków/Długołęka.

/opr. mn/

Poprzedni artykułDerby regionu dla IgnerHome Polonii-Stali!
Następny artykułPędził 118 km/h przez Burkatów