Strona główna Wydarzenia Strzegom Cmentarna kaplica do remontu

Cmentarna kaplica do remontu

0

30 listopada rozpoczną się roboty budowlane związane z remontem kaplicy cmentarnej przy ul. Olszowej w Strzegomiu. Kaplica tym samym zostaje wyłączona z użytkowania do 30 sierpnia 2022 r.

Planowany koszt robót wynosi 1,2 mln zł. Zadanie jest dofinansowane ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego w kwocie 1,2 mln zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to 15 sierpnia 2022 r.

W ramach inwestycji wykonany zostanie remont zewnętrzny i wewnętrzny budynku kaplicy cmentarnej. Zakres robót budowlanych obejmuje m.in.: roboty rozbiórkowe, renowację i montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej, remont dachu, remont elewacji, montaż oświetlenia zewnętrznego, roboty instalacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, montaż parapetów wewnętrznych i zewnętrznych, odtworzenie i wykonanie nowej opaski z kostki granitowej, a także remont pomieszczeń.

Wszystkie ceremonie pogrzebowe sprawowane będą w kościele pw. św. Jadwigi. Utrzymaniem porządku w kościele zajmie się ZUK w Strzegomiu Sp. z o. o.

/UM Strzegom/

Poprzedni artykułDowiedz się jak zrobić karmnik dla ptaków
Następny artykułPierwsze Wirtualne Transgraniczne Targi Pracy za nami!