Strona główna 0_Slider Ceny ciepła idą w górę. MZEC z nową taryfą

Ceny ciepła idą w górę. MZEC z nową taryfą

0

Świdniczan czeka kolejna podwyżka, która tym razem związana jest z wysokością opłat za ogrzewanie i ciepłą wodę. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził wniosek Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Świdnicy o zmianę dotychczas obowiązującej taryfy. – Zatwierdzona przez URE taryfa jest wyższa średnio o 8,2% od dotychczasowej i wchodzi w życie z dniem dzisiejszym – poinformował Witold Tomkiewicz, rzecznik świdnickiego MZEC.

Konieczność wprowadzenia podwyżki opłat za ciepło uzasadniana jest rosnącym kosztem zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla. – Szalejące ceny uprawnień do emisji CO2, które w tym roku wynosiły 33 euro w styczniu a na początku października przekraczały 62 euro, spowodowały konieczność ponownej kalkulacji cen i stawek opłat za ciepło wytwarzane przez MZEC Świdnica Sp. z o. o. i wystąpienia spółki o zmianę taryf do prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – tłumaczy Witold Tomkiewicz, rzecznik świdnickiego zakładu. Wniosek w tej sprawie został złożony 30 września 2021 roku.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zaakceptował zasadność podniesienia cen i stawek opłat średnio o 8,5 % i 25 października 2021 roku opublikował zmianę taryfy dla ciepła na stronie urzędu. Nowe cen i stawki opłat za ciepło wprowadzone zostaną do stosowania od dnia 10 listopada 2021 roku – przekazuje Tomkiewicz. – Wszyscy nasi kontrahenci zostali poinformowani o nowej taryfie – dodaje.

Ze zmienioną taryfą można się zapoznać w decyzji wydanej przez prezesa URE.

/mn/

Poprzedni artykułŚwidniccy policjanci pilnują noszenia maseczek. W jeden dzień ujawnili 75 wykroczeń
Następny artykułPowiatowe zmagania recytatorskie rozstrzygnięte