Strona główna 112 Świdniccy policjanci pilnują noszenia maseczek. W jeden dzień ujawnili 75 wykroczeń

Świdniccy policjanci pilnują noszenia maseczek. W jeden dzień ujawnili 75 wykroczeń

0

Z uwagi na wzrost dobowej liczby zakażeń koronawirusem funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy na terenie całego powiatu świdnickiego przeprowadzają kolejne działania kontrolne mające na celu uczulić mieszkańców na stosowanie się do aktualnych obostrzeń.

Obowiązujące przepisy sanitarne obligują osoby podróżujące komunikacją miejską, a także przebywające w galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych i mniejszych obiektach handlowych, a także innych obiektach użyteczności publicznej do zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki. Z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiczną i duży dobowy wzrost osób zakażonych, a także reagując na sygnały wpływające od współpasażerów i osób robiących zakupy o tym, że nie wszyscy stosują do tego obowiązku, funkcjonariusze podejmują bardziej zdecydowane działania – informuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Wczoraj po raz kolejny pod szczególnym nadzorem policjantów świdnickiej komendy znalazły się sklepy wielkopowierzchniowe oraz mniejsze obiekty handlowe, środki komunikacji publicznej i wszystkie miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy. Podczas działań policjanci ujawnili 75 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów sanitarnych – wskazuje Ząbek. – Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tych miejscach niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką. Policjanci kontynuować będą działania poprzez kontrole tych miejsc i obiektów. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować wobec osób, które lekceważą przepisy sanitarne – dodaje.

Po raz kolejny policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących zasad. – Przypominamy, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny lub skierować do sądu wniosek o ukaranie, a o rażącym łamaniu przepisów poinformować inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł. Aktualnie obowiązujących przepisów można znaleźć na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPatriotycznie i na sportowo. Narodowe Święto Niepodległości w powiecie świdnickim [PROGRAMY]
Następny artykułCeny ciepła idą w górę. MZEC z nową taryfą