Strona główna 0_Slider Biało-czerwoni biegacze opanowali Świdnicę. 13. Bieg Niepodległości

Biało-czerwoni biegacze opanowali Świdnicę. 13. Bieg Niepodległości [FOTO/VIDEO]

0

Ponad tysiąc osób stanęło na starcie Świdnickiego Biegu Niepodległości. Podczas trzynastej edycji biegowej imprezy tradycyjnie nie był mierzony czas i nie prowadzono żadnej klasyfikacji. Liczył się sam udział, dobra zabawa i uczczenie na sportowo narodowego święta.

Ubiegłoroczna edycja Świdnickiego Biegu Niepodległości została odwołana z uwagi na ówczesną sytuację epidemiologiczną oraz obowiązujące wówczas obostrzenia. W tym roku biegowa impreza doszła do skutku, jednak organizatorzy zdecydowali się na wprowadzenie kilku zmian względem poprzednich edycji. Wszyscy biegacze mogli pokonać tylko jedno okrążenie trasy o długości 1250 m: Rynek – Grodzka, Zamkowa, Kotlarska, Rynek, Długa, Daleka, Pułaskiego, Rynek. Uczestnicy zostali też podzieleni na grupy i wyruszali na trasę w kilku falach.

Chęć udziału w 13. Świdnickim Biegu Niepodległości wyraziło za pośrednictwem zgłoszeń internetowych ponad 800 osób. Sporo biegaczy postanowiło zapisać się osobiście przed rozpoczęciem imprezy. Na starcie pojawiło się w sumie ponad tysiąc osób, które po zakończeniu biegu odebrały pamiątkowy medal.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

Poprzedni artykułO trzy punkty w derbach! [RELACJA LIVE]
Następny artykułDrzewa dla honorowego obywatela i zasłużonych. Powstanie cała aleja?