Strona główna Sport Piłka nożna O trzy punkty w derbach!

O trzy punkty w derbach! [RELACJA LIVE]

0

Mecz derbowe zawsze niosę ze sobą dodatkowe emocje. W czwartek, 11. listopada, biało-zieloni w ramach rozgrywek IV ligi zmierzą się z miejscowym rywalem, zespołem Bielawianka Bielawa. Początek meczu o godzinie 13:00.

Mecz rozpoczynamy w następującym składzie: Kot, Kozachenko, Kasprzak, Salomon, Paszkowski, Białasik, Kusio, Szuba, Zygadło, Tragarz, Myrta. Na ławce usiedli: Białas, Polak, Trzyna, Szczepaniuk, Sowa, Filipczak, Kotfas.

1′ – rozpoczynamy spotkanie.

2′ – znakomita okazja gości, Białasik przegrywa starcie sam na sam z Wajdą

5′ – seria rzutów rożnych dla świdniczan – bez efektu bramkowego.

6′ – strzela z okolicy linii pola karnego Żygadło, ale dobrze interweniuje bramkarz Bielawianka.

8′ – w odpowiedzi z dystansu próbują rywale – dobrze piłkę chwyta Kot.

12′ – optyczna przewaga świdniczan, ale wciąż czekamy na gole.

18′ – Bielawianka głęboko cofnięta do defensywy, gra opiera się głównie na graniu długich piłek.

20′ – kontra przeciwników, jeden z zawodników pomagał sobie ręką i mamy sygnalizację arbitra.

24′ – Wajda wypluwa piłkę, zamieszanie w polu karnym Bielawianka, ale finalnie górą obrońcy rywali.

26′ – znów zakotłowało się w polu karnym Bielawianka, ale ponownie bez efektu bramkowego.

30′ – kontra Bielawianki, uderza Baumgarten – niecelnie.

32′ – Zygadło efektownie objeżdża na prawym skrzydle obrońcę Bielawianki i zagrywa piłki na piąty metr, gdzie do sieci pakują ją Tragarz – prowadzimy 1:0!!!

34′ – z kontry świdnickiej drużyny, błyskawicznie do szybkiego ataku przechodzą rywale – uderzają na bramkę, ale ta próba nie robi wrażenia na Kocie.

36′ – szukają swoich szans na wyrównanie bielawianie – B. Paszkowski uderza nad poprzeczką.

37′ – Świdnicki „Pasza” fauluje bielawskiego „Paszę” – żółta kartka dla zawodnika IgnerHome Polonii-Stali Świdnica.

39′ – znów kiwać próbował Zygadło – tym razem skończyło się tylko na zagrożeniu.

42′ – Białasik przedzierał się w polu karnym Bielawianki, stracił piłkę i z niebezpieczną kontrą ruszyli przeciwnicy. Dobrze interweniował jednak Kot i mamy wciąż 1:0 dla gości.

45′ – uderza z linii 16. metra Szuba – piłka po rykoszecie o włos mija światło bramki.

45+ – Tragarz fauluje niestety we własnym polu karnym i jest jedenastka! Baumgarten trafia i mamy 1:1!!!

koniec pierwszej połowy – remis 1:1.

46′ – rozpoczynamy drugą połowę – bez zmian w składach.

48′ – znakomita okazja Bielawianki – zawodnik rywali źle przyjmuje piłkę i ta pada łupem Kota!

52′ – fatalnie wchodzimy w drugą połowę – nasza formacja defensywna na razie nie istnieje.

55′ – Sowa zastępuje Kusia.

56′ – bardzo dobra interwencja Wajdy, który chroni swój zespół przed utratą gola.

57′ – Zygadło – żółta kartka za faul taktyczny.

59′ – coraz większa nerwówka na boisku, nieco pogubił się sędzia Paszczyk z Kłodzka.

60′ – Białas zmienia Białasika.

62′ – B. Paszkowski – żółta kartka za dyskusje.

64′ – kolejna żółta kartka dla rywali – Kuriata.

65′ – Białas – żółta kartka. Arbiter najwyraźniej chce opanować sytuację na boisku – dając napomnienia za wszystko.

66′ – Szuba – żółta kartka. Trudno jakkolwiek komentować to rozdawnictwo.

67′ – rzut rożny – uderzamy głową – niedokładnie.

70′ – zamieszanie w naszym polu karnym – znakomicie interweniuje Kot.

72′ – rzut rożny dla świdniczan – najpierw uderzamy w poprzeczkę, a następnie pakujemy piłkę do sieci (Patryk Paszkowski) – prowadzimy 2:1!!!

74′ – kolejny rzut rożny dla nasz i znów obijamy obramowanie bramki strzeżonej przez Wajdę! Po dłuższej chwili, gdzie daliśmy się wciągnąć gospodarzom w brudną grę, wracamy najwyraźniej na lepsze tory!

77′ – Tragarz minął obrońcę Bielawianki, ale następnie niestety przestrzelił z wnętrza pola karnego – to była świetna okazja na podwyższenie prowadzenia.

78′ – Trzyna wchodzi na boisko za Myrtę.

80′ – bielawianie próbują się jeszcze odgryźć, ale wydaje się, że gorzej wyglądają od nas fizycznie w końcówce.

81′ – to jest niemożliwe! Tragarz wszystko dobrze zrobił w błyskawicznej kontrze – niestety znów rywali ratuje słupek!

82′ – z dystansu uderza Szuba – futbolówka mija światło bramki.

85′ – coraz bliżej do zakończenia pojedynku i jedenastego zwycięstwa w tym sezonie biało-zielonych, ale to trzeba jeszcze potwierdzić na boisku.

86′ – Sowa – żółta kartka.

86′ – Polak zastępuje Zygadłę.

88′ – dośrodkowuje z rzutu wolnego Szuba – piłkę łapie Wajda.

90+’ – wychodzimy z kontrą – niestety nic z tego nie wychodzi dobrego.

90+ – mamy teraz szczęście – B. Paszkowski obija głową słupek!

koniec meczu – łatwo nie było, ale zgarniamy pełna pulę po wygranej 2:1!!!

Poprzedni artykuł103. rocznica odzyskania niepodległości. Historyczna rekonstrukcja z marszałkiem Piłsudskim [FOTO/VIDEO]
Następny artykułBiało-czerwoni biegacze opanowali Świdnicę. 13. Bieg Niepodległości [FOTO/VIDEO]