Strona główna 0_Slider Znajdź miejsce pochówku bliskich i znajomych przez internet

Znajdź miejsce pochówku bliskich i znajomych przez internet

0

Miejskie cmentarze nieustannie się rozrastają i zmieniają, a jeśli nie odwiedzamy ich regularnie, czasami trudno znaleźć na nich miejsca pochówku swoich bliskich. Pomocą służą internetowe wyszukiwarki, za pośrednictwem których można odszukać grób m.in. na cmentarzach komunalnych w Świdnicy, Strzegomiu, Świebodzicach, Żarowie i Wierzbnej.

Cmentarz komunalny przy ul. Słowiańskiej w Świdnicy

Świdnica

Internetowa wyszukiwarka grobów i osób pochowanych Grobonet umożliwia odnalezienie miejsca pochowania osoby zmarłej na dwóch cmentarzach komunalnych w Świdnicy: przy ul. Słowiańskiej oraz ul. Łukasińskiego. Po wejściu na stronę swidnica36.artlookgallery.com należy wpisać do formularza jedno lub więcej z następujących kryteriów: imię, nazwisko, datę urodzenia, datę śmierci lub lokalizację grobu (sektor, rząd, numer grobu). Otrzymamy listę osób pochowanych, które spełniają dane kryteria.

Po wybraniu poszukiwanej osoby, oprócz podstawowych informacji, takich jak imię, nazwisko, daty urodzenia i śmierci, wyświetlona zostaje także fotografia nagrobka oraz mapa cmentarza, z wyróżnionym sektorem, ułatwiająca odnalezienie wybranego grobu. Użytkownik wyszukiwarki może wybrać widok szczegółowy, gdzie w przejrzysty sposób zostaną zaprezentowane podstawowe dane o osobie pochowanej.

Świebodzice

Serwis Grobonet umożliwia wyszukania miejsca pochowania osoby zmarłej również na cmentarzach komunalnych w Świebodzicach. Zasada działania wyszukiwarki jest identyczna, jak w przypadku strony poświęconej świdnickim cmentarzom.

Żarów i Wierzbna

Na podobnej zasadzie działa serwis uruchomiony w 2018 roku przez gminę Żarów, dostępny pod adresem e-spdp.pl/gmina_zarow, dzięki któremu można bez problemów odnaleźć grób na cmentarzach w Żarowie i Wierzbnej. Pomocą w poruszaniu się po żarowskiej nekropolii służy także interaktywny infokiosk, ustawiony na terenie cmentarza komunalnego.

Strzegom

Pomocą w poruszaniu się po strzegomskich cmentarzach komunalnych służy serwis e-spdp.pl/gmina_strzegom, który umożliwia wyszukiwanie miejsc pochówków. Baza osób pochowanych jest systematycznie aktualizowana przez administratora cmentarzy – Zakład Usług Komunalnych w Strzegomiu, tak by każdy użytkownik mógł odszukać grób bliskiej osoby.

/mn/

Poprzedni artykułBezpieczny dzień Wszystkich Świętych. Policjanci przypominają o zasadach
Następny artykuł10 nowych zakażeń w powiecie, ponad 500 mieszkańców na kwarantannie. Najnowsze dane resortu zdrowia