Strona główna 0_Slider Uniwersytet Trzeciego Wieku na sportowo rozpoczął kolejny rok akademicki

Uniwersytet Trzeciego Wieku na sportowo rozpoczął kolejny rok akademicki [FOTO]

1

Wykłady, lektoraty językowe, zajęcia sportowo-rekreacyjne, warsztaty i wycieczki – to tylko część oferty Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W piątek świdniccy studenci-seniorzy zainaugurowali rok akademicki 2021/2022. – Jesień życia może stać się wiosną życia – przekonują.

Świdnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku istnieje i prowadzi działalność wśród seniorów Ziemi Świdnickiej od 2007 roku. Bogata i nieustannie poszerzana oferta wykładów i zajęć tematycznych pozwala słuchaczom odkrywać w sobie nowe pasje i zdolności, a nawet realizować swoje marzenia! Na studentów-seniorów czekają zajęcia z m.in. nauki języków, psychologii, brydża, tańca rekreacyjnego, jogi, pilatesu. Nie brak również wspólnych wycieczek oraz comiesięcznych spotkań w ramach klubu dyskusyjnego Cafe Senior.

Chętnych na naukę i aktywność w jesieni życia nie brakuje. – Świdnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku liczy obecnie 250 studentów. Już po raz czternasty zainaugurowaliśmy rok akademicki. Tym razem uroczystość odbyła się w formie olimpiady sportowej, podczas której uczestnicy zmierzyli się z różnymi konkurencjami. Podczas inauguracji nastąpiło również wręczenie legitymacji nowym studentom – mówi Krystyna Lasek, wiceprezes świdnickiego UTW, zapraszając przy okazji do aktywnego uczestniczenia w życiu akademickim. Wydarzenie zakończono zabawą taneczną.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZagrają o pierwsze domowe zwycięstwo w sezonie
Następny artykułStrażacy zdali egzamin na piątkę!