Strona główna 0_Slider Rozpoczynamy walkę o wielki finał Pucharu Polski!

Rozpoczynamy walkę o wielki finał Pucharu Polski! [RELACJA LIVE]

0

Po ostatnim spotkaniu ligowym pomiędzy Lechią Dzierżoniów a IgnerHome Polonią-Stal Świdnica, czas na rywalizację obu ekip w meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Start o 16.00 – zapraszamy na tekstową RELACJĘ LIVE.

Rozpoczynamy spotkanie.

2′ – rozpędzał się Elton, ale bardzo dobrze piłkę wygarnął mu Szuba.

4′ – Szuba dorzuca w pole karne – górą obrońcy Lechii.

5′ – kontra dzierżoniowskiego zespołu – sytuacja jeden na jednego i Knyrek pudłuje!

7′ – Myrta faulowany na wysokości pola karnego – decyzja sędziego jest jednak inna. Lechiści wyprowadzają kontrę i Barros fauluje we własnej szesnastce. Kot fantastycznie broni uderzenie Chrapka i mamy cały czas remis 0:0!!!

9′ – spora nerwówka już na początku spotkania – sędzia Paszczyk na razie też nieco myślami w szatni.

13′ – Paszkowski efektownie minął dwójkę obrońców i został ostro potraktowany przez defensora Lechii – sędzia puszcza g, obie drużyny łapią się za głowę. To najlepsze podsumowanie pracy arbitra w pierwszym kwadransie.

16′ – przy piłce więcej utrzymują się teraz świdniczanie, Lechia nieco się cofnęła.

20′ – Myrta dogrywa do Tragarza – ten stara się dośrodkować futbolówkę w pole karne. Próba zablokowana i mamy rzut rożny.

21′ – wrzuca Kozachenko, groźnie uderza głową Sowa, lecz piłka mija światło bramki.

23′ – kolejny rzut wolny dla gości – dośrodkowuje Szuba, ale bez skutku.

24′ – w pole karne wpada Knyrek – dobrze powstrzymany przez Paszkowskiego.

24′ – bliski sięgnięcia futbolówki Myrta – uprzedził go jednak Spaleniak.

26′ – strzał z rzutu wolnego Szuby – piłka ociera się o mur i wychodzi na rzut rożny.

27′ – ależ to była znakomita okazja dla świdniczan na otworzenie wyniku meczu – Tragarz znakomicie „wkręcił” w ziemię dwóch obrońców, chwilę później spore zamieszanie i uderzenie Sowy po którym fantastyczną interwencją popisuje się Spaleniak!

29′ – Tragarz w ostatniej chwili zablokowany – to była kolejna bardzo dobra okazja.

31′ – cały czas mocno naciskają świdniczanie od dobrych kilku minut nie opuszczając połowy lechistów.

33′ – wydaje się trudny moment dzierżoniowian – gospodarze nie mogą poradzić sobie z wysokim pressingiem i opuścić własnej połowy.

34′ – lewą flanką przedziera się Kozachenko, wywalczając kolejny róg.

35′ – uderza z okolicy linii pola karnego Białasik – piłkę łąpie Spaleniak.

36′ – teraz próbuje Szuba – strzał zablokowany przez obrońcę Lechii.

37′ – i znów mogliśmy mieć powtórkę z soboty. W momencie w którym stroną dominującą byli świdniczanie, rywale wyprowadzili groźny atak – tym razem zakończony jednak niecelnym uderzeniem. Było jednak bardzo niebezpiecznie.

39′ – i już do ataków wracają goście – dobra akcja Filipczaka, szkoda, że uderzenie z około 20 metrów było niedokładne.

41′ – rzut wolny dla miejscowych – dośrodkowanie w pole karne – górą świdniccy defensorzy.

42′ – kontra naszego zespołu – było bardzo groźnie, lecz brakło na końcu precyzji.

45′ – Knyrek uderza z okolicy linii pola karnego – bardzo niedokładnie.

koniec pierwszej połowy – 0:0

46′ – rozpoczynamy drugą połowę – bez zmian w składach.

48′ – przechwyt świdnickiej drużyny – znów za szybko i nerwowo chcieliśmy przyspieszyć akcję.

49′ – dopinamy swego, na linii pola karnego z obrońcą poradził sobie Tragarz – z jego uderzeniem na bramkę poradził sobie Spaleniak, ale wskutek dobitki Białasika był już bezradny!!! Prowadzimy 1:0!!!

52′ – biało-zieloni walczą o drugiego gola, ale nadziewają się na kontrę. Kot fantastycznie broni uderzenie Eltona!

54′ – Zatwarnicki – żółta kartka za powstrzymanie kontry i faul na Szubie.

56′ – w drużynie Lechii boisko opuszczają Knyrek i Watuszko – w ich miejsce Orłowski oraz Ciarkowski.

58′ – Kotfas w naszym zespole zastępuje Zygadłę.

62′ – przegraliśmy walkę na 25. metrze – piłka trafia w okolice prawego narożnika boiska i znów tak jak w sobotę trafia Elton – mamy 1:1!!!

62′ – murawę opuszczają Myrta i Białasik – w ich miejsce Trzyna oraz Polak.

64′ – szkoda tego straconego gola – w ostatnich minutach wydawało się, że dobrze świdniczanie neutralizują poczynania rywali.

67′ – uderzają gospodarze z rzutu wolnego – piłka trafia w mur.

69′ – kolejny taktyczny faul lechistów – żółta kartka dla Ciarkowskiego.

70′ – zakotłowało się w polu karnym Lechii – uderzał Kozachenko, piłka otarła się o nogi dzierżoniowian i trafiła pod nogi zawodnika gości – spalony.

72′ – centymetrów brakło, by Trzyna utrzymał piłkę w boisku – szkoda, gdyby tak się stało znaleźlibyśmy się oko w oko z bramkarzem Lechii.

74′ – z akcji świdnickiego zespołu znów idzie kontra gospodarzy. Obie ekipy grają o zwycięstwo – akcje przemieszczają się z jednej strony boiska na drugą. Przed momentem uderzał Orłowski – piłka minęła światło bramki.

75′ – Kozachenko po indywidualnej akcji wrzuca piłkę w pole karne – zamieszanie, ale szczęście po stronie lechistów.

78′ – zmiana w Lechii – Majewski zmienia Zatwarnickiego.

81′ – nie po raz pierwszy z próby ataku świdniczan wzięła się odpowiedź rywali. Ciarkowski wykłada piłkę Orłowskiemu i jest 2:1 dla gospodarzy!!!

82′ – Orłowski – żółta kartka.

82′ – Kusio wchodzi na boisko za Filipczaka.

83′ – Szuba uderza z dystansu – piłka przelatuje obok słupka.

84′ – ewidentnie brakuje nam szczęścia – stały fragment gry – piłka trafia w słupek – powinno być 2:2!

86′ – Lechia cofnęła się na własną połowę – to oni mają niestety korzystny rezultat.

88′ – Pasek na ostatnie momenty zastępuje Kozachenkę.

90′ – zmiana w Lechii – boisko opuszcza Elton, w jego miejsce Kaczmarek. Do tego Segda zmienia Miazgę.

90+’ – powinniśmy skorzystać z prezentu – obrońcy Lechii potknął się, Tragarz ruszył na bramkę Spaleniaka, lecz został zablokowany!

90+’ – Barros – żółta kartka.

ostatni gwizdek arbitra – Lechia wygrywa, tym razem 2:1!!!

Poprzedni artykułPożegnali Zdzisława Grześkowiaka, cenionego nauczyciela i samorządowca
Następny artykułBurkatów na podium konkursu na najpiękniejszą wieś Dolnego Śląska