Strona główna 0_Slider Remont Wrocławskiej zmierza ku końcowi

Remont Wrocławskiej zmierza ku końcowi [FOTO]

1

Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zakończyło prace związane z przebudową sieci wodociągowej na ulicy Wrocławskiej. Dzięki temu na odcinek od ulicy Saperów do ulicy Łącznej mogli wkroczyć drogowcy, którzy zajęli się układaniem nowej nawierzchni ulicy.

Przypomnijmy, w połowie marca na ulicy Wrocławskiej ruszyły prace mające związek z realizowaną przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przebudową sieci wodociągowej. Roboty zostały podzielone na etapy. W pierwszej kolejności zajęto się odcinkiem od ulicy Wodnej do Rzeźniczej. II etap przebudowy, który rozpoczął się 12 lipca, objął odcinek od skrzyżowania z ulicą Saperów do skrzyżowania z Łączną.

Przy okazji inwestycji wodociągowej postanowiono zająć się remontem nawierzchni na ponad 600-metrowym odcinku ulicy Wrocławskiej – od skrzyżowania z ulicą Wodną do okolic skrzyżowania z ulicą Łączną. Przewidziano nie tylko wymianę nawierzchni ulicy, ale też m.in. remont wjazdów na posesje, wykonanie prac związanych z odwodnieniem regularnie zalewanego chodnika po stronie numerów parzystych ulicy Wrocławskiej – na odcinku od ul. Wodnej do ul. Rzeźniczej. Na realizację prac przeznaczono blisko 563 tys. złotych.

W środę, w ramach II etapu prac drogowcy rozpoczęli układanie nowej nawierzchni na ulicy Wrocławskiej. – Niebawem zapomnimy o stanie w jakim była ta ulica jeszcze w czerwcu, a pod nowym dywanikiem asfaltowym, bezawaryjnie przez długie lata będzie płynąć woda w nowym wodociągu – wskazuje Witold Tomkiewicz, rzecznik ŚPWiK. Według pierwotnych planów zakończenie prac drogowych miało nastąpić do 30 listopada 2021 roku.

/mn/

Poprzedni artykułZaatakowali 33-latka żądając zwrotu pieniędzy
Następny artykułJest lista nominowanych do nagrody Dolnośląskiego Gryfa