Strona główna 112 Zaatakowali 33-latka żądając zwrotu pieniędzy

Zaatakowali 33-latka żądając zwrotu pieniędzy

6

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu świdnickiego, którzy zaatakowali swojego znajomego w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności. Mężczyznom w wieku 37 i 47 lat grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 11 października przy ul. Głównej w Czarnym Borze (pow. wałbrzyski). Dwóch podejrzanych, pracując w tej samej firmie i wiedząc, że pokrzywdzony odbiera w tym dniu wypłatę, postanowiło siłowo odebrać dług od 33-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Jeden z podejrzanych uderzył mężczyznę, w wyniku czego portfel wypadł mu na ziemię. Wtedy to sprawcy wyciągnęli z niego dokładnie 1550 złotych, czyli tyle ile długu miał 33-latek – relacjonuje Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci z Boguszowa-Gorc dzięki uzyskanym informacjom od pokrzywdzonego, przy współpracy z wałbrzyskim funkcjonariuszami, w ciągu kilku godzin zatrzymali obu podejrzanych. Jednego na terenie Świdnicy, a drugiego w Jaworzynie Śląskiej. Odzyskali również gotówkę oraz dodatkowo zabezpieczyli kilkaset złotych na poczet przyszłej kary – informuje Świeży.

Obaj mieszkańcy powiatu świdnickiego staną teraz przed sądem. – Za stosowanie przemocy w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności może trafić za kraty więzienia na 5 lat. Decyzją prokuratury objęci zostali dozorem policyjnym – dodaje rzecznik KMP Wałbrzych.

/KMP Wałbrzych, opr. mn/

Poprzedni artykułSuknia ślubna na każdą z nas!
Następny artykułRemont Wrocławskiej zmierza ku końcowi [FOTO]