Strona główna 0_Slider Pomarańczowe święto dyni przyciągnęło tłumy!

Pomarańczowe święto dyni przyciągnęło tłumy! [FOTO]

0

Już po raz piąty Wierzbna gościła uczestników pomarańczowego święta pełnego niezwykłych zapachów i niezapomnianych smaków. Podczas Święta Dyni im. Mikołaja Nowosada nie zabrakło też konkursowej rywalizacji na najcięższą dynię. Co prawda nie udało się pobić rekordu z 2019 roku, ale ważąca 35 kilogramów zwyciężczyni tegorocznego konkursu również robiła wrażenie!

Było kolorowo, smacznie i pachnąco. Mogliśmy zakosztować dyniowych przysmaków przy wspaniałych muzycznych chwilach zapewnionych przez Irenę Salwowską z zespołem. Wiele atrakcji czekało również na wszystkie dzieci: ekowarsztaty, ekobiżuteria, sadzenie krokusów i tulipanów, przejażdżki kucykami. Stoiska przygotowane przez Electrolux, KGW Wierzbna, OSP Wierzbna tłumnie przyciągały uczestników święta dyni. Każdy znalazł coś dla siebie! – wyliczają organizatorzy.

Nie zabrakło konkursu na najcięższą dynię, w którym zwyciężył Patryk Kulik, który wyhodował dynię ważącą 35 kg. Najsmaczniejszy chleb dyniowy upiekła Katarzyna Synówka. Natomiast najlepsze przebranie dyniowe mieli: Patryk Synówka wśród dzieci, a także Marta Bryk wśród dorosłych. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Electrolux, SmartWork, AMS Świdnica.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułZbliża się sezon grzewczy. Strażacy ostrzegają przed czadem
Następny artykułPonad 1700 hospitalizowanych w kraju. Najnowsze dane resortu zdrowia o sytuacji epidemicznej