Strona główna Wydarzenia Świebodzice Licealna sala gimnastyczna odnowiona i ocieplona

Licealna sala gimnastyczna odnowiona i ocieplona

0

W Świebodzicach zakończyła się termomodernizacja budynku sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących. To kolejna inwestycja, realizowana przez powiat świdnicki w szkołach ponadpodstawowych.

Zakres prac obejmował ocieplenie stropodachu od zewnątrz wraz z wykonaniem nowego pokrycia dachowego oraz z wymianą obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, wymianę instalacji odgromowej wraz z niezbędnymi pomiarami, remont kominów,
ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej wraz z podokiennikami zewnętrznymi i wewnętrznymi, w tym demontaż, malowanie i ponowny montaż krat okiennych, wykonanie wyprawy elewacyjnej strefy cokołowej, demontaż i ponowny montaż kamer i innych drobnych elementów mocowanych do elewacji, wymianę płytek posadzkowych na antypoślizgowe przy wejściu i na schodach do budynku nr 5.

Zagospodarowany został również teren przed wejściami do budynku, gdzie stare płyty chodnikowe zastąpiła kostka granitowa. Dla budynku wykonano świadectwo charakterystyki energetycznej całego budynku. Prace trwały od kwietnia i pochłonęły kwotę prawie 300 tys. zł.

To kolejna inwestycja termomodernizacyjna w infrastrukturę oświatową podległą powiatowi. Trwają jeszcze prace w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy i Zespole Placówek w Bystrzycy Górnej. Wcześniej podobne inwestycje przeprowadzono w Zespole Szkół Specjalnych w Świebodzicach i Internacie Zespołu Szkół Mechanicznych.

/Starostwo Powiatowe, opr. red./

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]
Następny artykułRadni wręczyli tytuły Honorowego Obywatela Miasta i Zasłużonych dla Świdnicy. Minuta ciszy dla Zdzisława Grześkowiaka [FOTO]