Strona główna Sport Lekkoatletyka Kolejny raz pobiegną w półmaratonie

Kolejny raz pobiegną w półmaratonie [UTRUDNIENIA]

0

Już po raz czwarty odbędzie się w mieście granitu ARYZTA Półmaraton Strzegom (dystans 21,0975 km). Imprezę zaplanowano na sobotę, 9 października. Chętni biegacze wezmą udział również w Biegu Piekarza (dystans około 11,5 km).

Półmaraton rozpocznie się o godz. 11.00. Atestowana trasa prowadzi po jednej pętli w całości po nawierzchni asfaltowej (300 m kostka brukowa w Rynku). Będzie ona oznakowana co 1 km, zabezpieczona, z ograniczonym ruchem pojazdów. Biegacze będą mogli skorzystać z trzech punktów odświeżania i odżywiania. Start biegu zlokalizowany będzie w Rynku, meta – na ul. Krótkiej (Strzegomskie Planty). W ramach imprezy odbędzie się Bieg Ciasteczkowy dla dzieci i młodzieży.

Program 4. ARYZTA Półmaratonu Strzegom:
7:30 – 10:00: Praca biura zawodów, weryfikacja uczestników.
10:30: Bieg Ciasteczkowy dla dzieci. Start w Rynku, meta w parku Strzegomskie Planty.
11:00: Start półmaratonu.
14:00: Zamknięcie mety półmaratonu (koniec limitu czasu).
14:00: Dekoracja i zakończenie zawodów.

Biuro zawodów znajdować się będzie w sali sportowej Zespołu Szkół (ul. Krótka 6) i będzie czynne w godz. 7.30–10.00. Więcej informacji na stronie www.aryzta-polmaraton.strzegom.pl.

Informacja o ograniczeniach w ruchu:

W związku z organizacją strzegomskiego półmaratonu ograniczony będzie wjazd na ulice:
– ul. Krótka w godz. 7.30 – 16.30
– wjazd do Rynku od strony ul. Bohaterów Getta i ul. Kościuszki w godz. 7.30 – 12.00, od strony ul. Świdnickiej i ul. św. Anny w godz. 10.00 – 12.00.

W godzinach 10.45 – 14.15 ograniczony będzie wjazd na trasę biegu przebiegającą przez ulice: Kościuszki (do skrzyżowania z ul. Niepodległości/Bankowa), ul. Niepodległości i droga przebiegająca przez Żółkiewkę, Żelazów, Godzieszówek, Roztokę, Jugową, Tomkowice, ulice: Jeleniogórską, Dolną, Bohaterów Getta.

/UM Strzegom/

Poprzedni artykułKończy się wielki remont świdnickiej katedry. „Dzieło monumentalne, ale po jubilersku delikatne” [FOTO]
Następny artykułPlenerowe biblioteczki. Ile kosztowały?