Strona główna Kultura Plenerowe biblioteczki. Ile kosztowały?

Plenerowe biblioteczki. Ile kosztowały?

1

Po blisko dwóch tygodniach od symbolicznego uruchomienia dwóch plenerowych biblioteczek w Świdnicy dyrektorka MBP w Świdnicy udzieliła informacji o kosztach metalowo-szklanych budek.

Zdjęcie wykonane 9 października 2021. Biblioteczka plenerowa przy ul. Wałowej

Dwie plenerowe biblioteczki zostały oddane do użytku 24 września 2021 roki, a projekt został zrealizowany w ramach świdnickich obchodów roku Cypriana Kamila Norwida i Stanisława Lema. Jak informuje Ewa Cuban, dyrektorka MBP, wielką orędowniczką pomysłu była prezydent Beata Moskal-Słaniewska, która takie rozwiązania widziała odwiedzając inne miasta w Polsce i za granicą.

Biblioteczki postawiono w miejscach oddalonych od biblioteki, ale chętnie odwiedzanych przez mieszkańców. Są to promenada na ul. kardynała Stefana Wyszyńskiego na Osiedlu Młodych oraz ul. Wałowa przy fontannie. Akcja „Uwolnij ksiązkę” polega na społecznej, dobrowolnej wymianie książek. Miejska biblioteka chciałaby zainstalować kolejne plenerowe biblioteczki, ale te działania uzależnia od środków.

Podczas rozpoczęcia projektu Ewa Cuban nie zgodziła się na podanie kosztów. Informację otrzymaliśmy dopiero po pytaniach przekazanych drogą elektroniczną. Jak dyrektorka podała 8 października, jedna biblioteczka kosztowała 2706 złotych brutto. Jedną sfinansowała biblioteka miejska, drugą magistrat.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułKolejny raz pobiegną w półmaratonie [UTRUDNIENIA]
Następny artykułProfesor Marcin Drąg uhonorowany, Świdnickie Gryfy wręczone [FOTO]