Strona główna 0_Slider Kłamstwo w oficjalnej odpowiedzi prezydent dla świdnickich radnych

Kłamstwo w oficjalnej odpowiedzi prezydent dla świdnickich radnych

14

Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska w odpowiedzi na interpelację dwojga radnych powołała się na swój udział w spotkaniu parlamentarzystów i samorządowców pod patronatem wicemarszałkini Senatu. Dział prasowy Kancelarii Senatu informuje, że  patronatu nie było. Sama prezydent tymczasem podejrzewa, że pod interpelacją został złożony podrobiony podpis i z jej zawiadomienia toczy się śledztwo.

Zdjęcie z wyjazdu służbowego prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej do Rzeszowa 23 kwietnia 2021. Fotografia pochodzi z Twittera Beaty Moskal-Słaniewskiej.

Przypomnijmy. Z zawiadomienia prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej Prokuratura Rejonowa w Świdnicy prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia podrobienia podpisu pod interpelacją, złożoną przez radnych Krzysztofa Lewandowskiego i Aldonę Struzik. Oboje radni zgodnie twierdzą, że każde z nich podpisało się własnoręcznie. – Moim zdaniem doniesienie do prokuratury to próba uciszenia radnych, którzy pytają o niewygodne sprawy – stwierdził radny Lewandowski.

A radni pytali o wyjazd prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej i dyrektora Krystiana Wereckiego do Rzeszowa i udział w kampanii wyborczej kandydata na prezydenta tego miasta Konrada Fijołka.

We wskazanym w interpelacji wpisie na Twitterze Beata Moskal-Słaniewska przy zdjęciu napisała:

Swój wyjazd do Rzeszowa prezydent nazywa służbowym i wyjaśnia, że głównym celem wizyty było spotkanie pod patronatem Wicemarszałek Senatu: W odpowiedzi na Państwa interpelację nr XXIX-510/21 informuję, że w dniu 23 kwietnia br. przebywałam w Rzeszowie służbowo, pełniąc funkcję prezydenta miasta. Wzięłam udział w spotkaniu parlamentarzystów i samorządowców pod patronatem Wicemarszałek Senatu Pani Gabrieli Morawskiej-Staneckiej, które było głównym celem wizyty, a konferencja prasowa, w której udzielono poparcia dla p. Konrada Fijołka była jednym z jej elementów składowych.  Pan Krystian Werecki we wskazanym orkesie przebywał na urlopie wypoczynkowym, w związku z tym nie pełnił funkcji zawodowych.”/pisownia oryginalna/

Pod odpowiedzią widnieje pieczątka “wz. Prezydenta Miasta Jerzy Żądło Zastępca Prezydenta Miasta”, jednak odpowiedź pisana jest w pierwszej osobie w rodzaju żeńskim.

W związku z taką odpowiedzią na interpelację radnych, 4 października do rzeczniczki prasowej UM w Świdnicy przesłaliśmy pytania: Czego dotyczyło spotkanie parlamentarzystów i samorządowców pod patronatem wicemarszałek senatu oraz jaką korzyść z tego tytułu odnieśli mieszkańcy Świdnicy? Gdzie się odbyło (proszę wskazać adres)? Ile dni p. prezydent przebywała w delegacji, proszę podać koszt delegacji oraz składowe: dojazd, nocleg, wyżywienie. Proszę o przesłanie skanu ww. delegacji oraz skanu faktury za hotel i wyżywienie (…).

Do chwili publikacji odpowiedzi z UM nie otrzymaliśmy.

Odpowiedział natomiast Dział prasowy Kancelarii Senatu RP, do którego również 4 października wysłaliśmy pytania: Proszę o informację, czy Pani Wicemarszałek Gabriela Morawska-Stanecka objęła patronatem spotkanie parlamentarzystów i samorządowców w dniu 23 kwietnia 2021 roku w Rzeszowie? Czego dotyczyło spotkanie i gdzie się odbyło?

Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź: Szanowna Pani Redaktor, informujemy, że Wicemarszałkini Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka nie objęła patronatem spotkania, o które Pani pyta.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułPrzed nami powiatowe derby w IV lidze [BĘDZIE LIVE]
Następny artykułKończy się wielki remont świdnickiej katedry. „Dzieło monumentalne, ale po jubilersku delikatne” [FOTO]