Strona główna 0_Slider Kapitalny pokaz futbolu w wykonaniu małych piłkarzy!

Kapitalny pokaz futbolu w wykonaniu małych piłkarzy! [DUŻO ZDJĘĆ]

0

14 drużyn na starcie z terenu Dolnego Śląska i Opolszczyzny, 91 rozegranych meczów toczonych na czterech równoległych boiskach, a co najważniejsze uśmiech na twarzy młodych adeptów futbolu. W niedzielę, 10 października teren Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji został całkowicie opanowany przez zawodników uczestniczących w turnieju piłkarskim rocznika 2013 organizowanym przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica pod szyldem firmy IgnerHome!

Tego dnia wynik nie był ważny, nie prowadzono klasyfikacji końcowej, a zwycięzcą był każdy uczestnik, który stanął na starcie turnieju. Liczył się przede wszystkim uśmiech na twarzy dzieci, zbieranie piłkarskich szlifów i niedziela spędzona w sposób aktywny, na sportowo zgodnie z zasadami fair-play. Na dzieciaki czekało mnóstwo grania i mało czekania. Turniej przeprowadzono system każdy z każdym. Na każdą drużynę czekało zatem 13 spotkań po 12 minut, a to dało ponad 2,5 godziny gry wszystkim ekipom! Na dzielnych zawodników czekały wody z firmy Mineral Zdrój i jabłka z Sadu Burkatów, a na koniec wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami i okolicznościowymi medalami dla najlepszych zawodników imprezy.

Oprócz gospodarzy dowodzonych przez trenerów Patryka Paszkowskiego i Szymona Goździejewskiego wystąpili: Polonia Nysa, Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec, Bumerang Wrocław (2 zespoły), Fair-Play Wrocław, UKS Lechia Dzierżoniów (2 drużyny), Akademia Champions Świebodzice, UKS Dziewiątka Wałbrzych i Akademia Piłkarska 13 Świdnica (2 drużyny). Na zespoły, a także przybyłych kibiców czekał także bufet przygotowany przez rodziców zawodników z grupy żaków rocznika 2013 IgnerHome Polonii-Stali Świdnica.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykuł„My zostajemy w Europie”. Manifestacja na świdnickim Rynku [FOTO/VIDEO]
Następny artykułRusza budowa parkingu przy ulicy Paderewskiego