Strona główna Artykuł sponsorowany Jak wykonać kwiaty z masy cukrowej?

Jak wykonać kwiaty z masy cukrowej?

0

Przygotowywanie oraz pieczenie tortów to już sama w sobie świetna zabawa. Dekorowanie naszego wypieku, to jednak o wiele większa rozrywka! Przygotowywanie przepięknych kwiatów z masy cukrowej nie jest aż tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać. W poniższym artykule dowiesz się, jak krok po kroku, samemu zrobić cudowne dekoracje!

Najlepiej postawić na największy klasyk!
Zanim dowiesz się jak wykonać kwiaty z masy cukrowej, warto zaznaczyć, że najlepiej jest decydować się na najbardziej klasyczny wzór. Wykonanie róży należy do bardzo prostych rzeczy, a położony na torcie kwiat sprawi, że będzie wyglądał kilka razy piękniej. Warto więc postawić na coś, co nie jest zbyt skomplikowane jeśli chodzi o sam wzór i mieć pewność, że na pewno wyjdzie. Różę z masy cukrowej będą w stanie wykonać profesjonaliści jak i Ci, którzy przygodę z cukiernictwem i dekoracjami dopiero zaczynają!

Pierwsze kroki do stworzenia cudownych kwiatów!
Do stworzenia cudownej dekoracji jakimi są róże niezbędna będzie odpowiednia i świetnej jakości masa cukrowa. Z jednej stworzysz płatki róż, z drugiej natomiast stożek, na którym stworzysz dekorację! Jeśli chcesz takową zakupić, to koniecznie zapoznaj się z ofertą dostępną na pudercukier.pl, gdzie na pewno wszystko znajdziesz! Przygotowaną masę należy rozwałkować na blacie posypanym np. cukrem pudrem bądź mąką ziemniaczaną. Następnie trzeba wyciąć z niej krążki, chociażby za pomocą kieliszka. Jeśli nie masz kieliszka, krążki możesz formować przy pomocy dłoni, nie muszą być idealnie równe! Krążki należy wygładzić. Ten krok również wykonasz własnymi rękami!

Formułuj kwiaty przy pomocy wykałaczek!
Wygładzone krążki z masy cukierniczej idealnie formułuje się w różę na wykałaczce. Można ją wbić chociażby w styropian, gdzie będzie stabilna. Na wykałaczkę należy nałożyć wcześniej przygotowany stożek. Wokół stożka należy później po kolei przyklejać krążki. Aby uzyskać efekt róży, krążki należy odchylać. Tylko od Ciebie zależy jak duża będzie przygotowana przez Ciebie róża. Może mieć ona jedynie trzy listki, ale jeśli chcesz zaszaleć, może być ich kilkanaście. Jeśli Twoja masa nie będzie chciała się kleić, należy lekko zwilżyć dłonie wodą i wszystko powinno już iść gładko! Jeżeli natomiast masa cukrowa będzie zbyt lepka i będzie ciężko się z nią pracowało, należy posypać ją cukrem pudrem bądź mąką ziemniaczaną! Spód tak wykonanej róży najlepiej oderwać, żeby nie był zbyt długi. Przepiękne kwiaty w kilku krokach nadają się do ułożenia ich na torcie!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułTo był bardzo udany biało-zielony weekend
Następny artykuł150 tysięcy na prace zabezpieczające przy zabytkowej kamienicy zniszczonej w wyniku pożaru