Strona główna Sport Piłka nożna To był bardzo udany biało-zielony weekend

To był bardzo udany biało-zielony weekend

0

Wygrany mecz seniorów, ale oprócz tego bardzo udane występy drużyn dziecięco-młodzieżowych IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. O ligowe punkty walczyło aż dziewięć młodych, biało-zielonych drużyn i co ważne bilans jest na plus. Podczas ostatnich kolejek łącznie z seniorami wygraliśmy sześć z dziesięciu rozegranych pojedynków, dokładając do tego dwa remisy!

Zaczynamy od najstarszej drużyny młodzieżowej – juniorów IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej. Podopieczni trenera Jakub Rosiaka podejmowali na własnym terenie wyżej notowanego Orła Ząbkowice Śląskie. Rezultat jak się okazało ustalony został już w pierwszej części gry. Zaczęło się dobrze dla biało-zielonych, bo od gola z 29. minuty w wykonaniu Pawła Michty. W okolicy 35. minuty doszło do małego spięcia pomiędzy obiema ekipami. Gospodarze niestety zbyt długo rozpamiętywali całą sytuację i chwilę po wznowieniu gry stracili gola na 1:1 (Paweł Skotnicki). W drugiej połowie inicjatywę mieli miejscowi i wydawało się, że to właśnie oni są bliżej celu, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W końcówce piłkę meczową mieli też rywale, lecz ostatecznie druga odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem, a całe starcie podziałem punktów przy wyniku 1:1.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:1 (1:1)

Skład: Przyborowski, Markowski (55′ Dyś), Kaźmierczak, Jajko, Tragarz, Czochara, Ilski, Dubojski, Metelica (55′ Pienio), Michta (77′ Kasprzycki), Król (66′ Czyż).

Bardzo ważne punkty powędrowały na konto biało-zielonych juniorów młodszych z ligi dolnośląskiej. Drużyna IgnerHome Polonii-Stali Świdnica prowadzona przez trenera Tomasza Oleksego ograła na wyjeździe Konfeks Legnica. Spotkanie, w którym padło aż sześć goli rozpoczęło się korzystanie dla gości. Świdniczanie szybko, bo już w 11. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Kacpra Szewczyka, ale rywale tuż przed przerwą zadali dwa ciosy (Dominik Janas i Arkadiusz Tekiele) i schodzili na przerwę przy wyniku 2:1. Po przerwie na boisku grał i strzelał już tylko jeden zespół i byli nim przyjezdni. W 51. minucie do ryrównania uderzeniem z dystansu doprowadził Miłosz Kałwak, a następnie dwa gole ustrzelił Eryk Korab. Nasi piłkarze finalnie ograli na wyjeździe Konfeks Legnica 4:2

Konfeks Legnica – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 2:4 (2:1)

Skład: Widła, Bujak, Ratajczak, Kruczek (70′ Błasz), Król, Kałwak, Korab (88′ Malinowski), Gliwa (90′ Sauter), Migas (86′ Cybruch), Zaczyński (55′ Lipiński), Szewczyk (75′ Safian).

Niestety zapunktować nie udało się trampkarzom IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej. Biało-zieloni rywalizowali na wyjeździe z Iskrą Kochlice. Podopieczni Piotra Krygiera mieli wszelkie atuty i okazje, żeby dopisać do swojego dorobku pełną pulę punktów, ale razili potworną nieskutecznością. Goście nie wykorzystali kilku „setek”, a do tego zmarnowali rzut karny. Jakby tego było mało na listę strzelców zdołali się wpisać za to przeciwnicy. Gola na 1:0 w 56. minucie strzelił Tymon Pilonis i komplet punktów pozostał w Kochlicach.

Iskra Kochlice – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:0 (0:0)

Skład: Janowicz, Kuśnierz, Urbańczyk, Bednarczyk, Zawiła, Kaźmierczak, Manijak, Pieńkowski, Komorniczak, Pierzchała, Łabędź, Bereś, Marczak, Redlica, Jarosz, Kula, Wiatrowski, Kulig.

Bardzo pewne zwycięstwo i kolejny komplet punktów powędrował na konto młodzików IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej, którzy wciąż są w grze o medalowe miejsca na zakończenie najbardziej prestiżowych dolnośląskich rozgrywek w tej kategorii wiekowej. Biało-zieloni pokonali na wyjeździe ekipę Miedzi Legnica 4:1. Po dwa gole dla zwycięzców strzelili Wiktor Duda i Filip Zwierzyna, a dla pokonanych honorowe trafienie zaliczył Szymon Głowiński. Nasza drużyna prowadzona przez trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka z dorobkiem 15 punktów plasuje się tuż za podium – na czwartej lokacie.

Miedź Legnica – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:4 (0:4)

Skład: Oleś, Ungurian, Zwierzyna, Duda, Nada, Monica, Waśniowski, Kaźmierczak, Stelmach, Kozar, Dudek, Zawada, Migas, Politański, Jedliński.

Druga drużyna młodzików IgnerHome Polonii-Stali Świdnica (trenerzy: Mariusz Krupczak i Szymon Krupczak) to z kolei prawdziwi dominatorzy rozgrywek III ligi, którzy od jakiegoś czasu są już pewni awansu do wojewódzkiej II ligi. Sytuacja prestiżowa, bowiem biało-zieloni mieliby swoich przedstawicieli w dwóch najwyższych możliwych klasach rozgrywkowych w kategorii młodzików. Po serii ośmiu zwycięstw z rzędu, tym razem nasi zawodnicy spisali się nieco słabiej, notując remis w wyjazdowym starciu z Górnikiem Wałbrzych. Dla gospodarzy trafił najpierw Oskar Kobajło, a w drugiej połowie wyrównał Krzysztof Orzechowski. Świdniczanom do rozegrania pozostał jeszcze tylko mecz z trzecią Lechią Dzierżoniów, ale nasza przewaga nad rywalami jest bardzo duża i wynosi obecnie 8 „oczek” nad Piastem Nowa Ruda i 10 nad naszym najbliższym przeciwnikiem.

Górnik Wałbrzych – IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica 1:1 (1:0)

Skład: Sikora, Gawlik-Rokosz, Szukalski, Paluch, Otoka, Maliszewski, Grzybowski, Zienkiewicz, Orzechowski, Wójciak, Jeziorny, Podolski, Mrzygłód, Hajduga.

Bardzo dobrze spisała się także trzecia drużyna młodzików IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z IV ligi okręgowej. Zespół trenerów Mariusza i Szymona Krupczaków podejmował na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w starciu derbowym Akademię Piłkarską 13 Świdnica. W spotkaniu padł tylko jeden gol. W 15. minucie receptę na bramkarza gości znalazł Mateusz Otoka i zapewnił swojej drużynie komplet punktów. Nasza „trójka” w kategorii młodzików plasuje się w swoich rozgrywkach na czwartej pozycji.

IgnerHome Polonia-Stal III Świdnica – AP 13 Świdnica 1:0 (1:0)

Skład: Kasprzak, Walewski, Orzechowski, Kudela, Cisek, Robak, Otoka, Podgórski, Maliszewski, Rybka, Chmielewski, Krystyniak, Zawada, Niedziałkowski, Migas, Kępa.

Z Akademią Piłkarską 13 Świdnica mierzyła się także drużyna IgnerHome Polonii-Stali IV Świdnica. Podopieczni trenera Michała Korbeckiego rozegrali szalony mecz na terenie OSiR-u Świdnica. Goście rozpoczęli od trafienia Oliviera Krzyszkowskiego, ale później trzy gole zdobył dla biało-zielonych Szymon Knapik i do przerwy było 3:1. Po zmianie stron „Trzynastka” zdołała odwrócić losy spotkania, strzelając cztery gole (Sebastian Chrzan – 3 i Dominik Kańczuga), wygrywając 5:3.

IgnerHome Polonia-Stal IV Świdnica – AP 13 Świdnica 3:5 (3:1)

Skład: Moczydłowski, Rabenda, Ungurian, Korona, Kunas, Knapik, Holenko, Lipiński, Grochocińska, Włudyka, Sacharczuk, Woźnica, Staworzyński, Stasieluk.

Rywalizację o punkty kończyły dwa zespoły młodzików młodszych IgnerHome Polonii-Stali Świdnica szlifujące swoje umiejętności pod wodzą trenera Ryszarda Tyndla. Młodzi biało-zieloni walczący w meczach o punkty z o rok, a nawet dwa lata starszymi rywalami znów spisali się kapitalnie. Obie nasze ekipy rywalizowały na wyjeździe z zespołami Silesii Żarów. Nasza „dwójka” ograła w poniedziałek, 25 października „jedynkę” Silesii 5:2 po dwóch golach Michała Sidora i trafieniach Macieja Politańskiego, Kacpra Kopcia oraz Wojciecha Wiśniewskiego. Lider tabeli – IgnerHome Polonia-Stal I Świdnica pokonał Silesię II Żarów 8:0. Bogatym łupem bramkowym podzielili się: Noah Bosch (2), Jacek Mazur (2), Szymon Gawroński, Oskar Ożóg, Hubert Głogiewicz i Przemysław Dela. Pierwsza drużyna biało-zielonych do rozegrania ma jeszcze jeden mecz, ale jest już pewna tytułu mistrzowskiego na koniec rundy jesiennej.

Silesia I Żarów – IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica 2:5

Skład: Kasprzak, Dudzic, Rogoża, Politański, Kopeć, Kosmala, Smok, Wiśniewski, Patruś, Marszałek, Ośka, Szukalski, Sidor.

Silesia II Żarów – IgnerHome Polonia-Stal I Świdnica 0:8

Skład: Sobolewski, Dudek, Głogiewicz, Stasiak, Dela, Bösch, Gawroński, Mazur, Monica, Walczak, Rohde, Ożóg, Miedziński.