Strona główna 0_Slider Dzieci biegające po dachu, libacje i problemy po wichurze

Dzieci biegające po dachu, libacje i problemy po wichurze

0

191 interwencji zrealizowali świdniccy strażnicy miejscy od 15 do 21 października 2021.

16.10.2021r. godz.1630 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dzieci biegających po dachu budynku przy ulicy Waryńskiego. Na miejsce natychmiast skierowano patrol straży miejskiej. Na klatce schodowej zastano dwoje nastolatków, którzy przyznali, że z ciekawości wyszli na chwilę na dach, gdyż okno, które tam prowadziło było otworzone. Przeprowadzono z nimi rozmowę ostrzegawczą, natomiast spółdzielni mieszkaniowej nakazano zabezpieczenie okna.

16.10.2021r. godz.1740 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na chodniku w Rynku. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam doskonale znanego bezdomnego, który będąc w stanie nietrzeźwym upadł na chodnik. Strażników zaniepokoiła nienaturalnie ułożona noga mężczyzny. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe a do czasu jego przybycia strażnicy zabezpieczyli poszkodowanego. Przybyły na miejsce zespół potwierdził podejrzenia strażników. Mężczyzna doznał poważnego urazu kości udowej i został przewieziony do szpitala.

17.10.2021r. godz.1825 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej w jednej z bram przy ulicy Wałbrzyskiej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Miłośnikom napoi wyskokowych wyjaśniono, iż nie jest to miejsce przeznaczone do degustacji alkoholu i wypisano mandaty karne.

18.09.2021r. godz.1426 –– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące wyrzucania resztek żywności w tym chleba, przez lokatorkę jednego z mieszkań przy ulicy Głowackiego. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Ustalono, że lokatorka w wieku 89 lat dokarmia w ten sposób gołębie. Niestety, bardzo często wyrzucane resztki zwabiają nie tylko gołębie. W miejscach takich pojawiają się też szczury a nawet lisy, zwabione łatwym dostępem do pokarmu. Strażnicy przeprowadzili rozmowę z córką kobiety prosząc aby rozwiązała ten problem. Czy jednak uda się przekonać starszą panią aby nie dokarmiała w ten sposób ptaków? Czas pokaże.

20.10.2021r. godz.2250 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu przez mężczyzn siedzących na ławce w rejonie placu Grunwaldzkiego. Strażnicy przerwali biesiadę karząc jednego z uczestników mandatem karnym, w drugim przypadku sprawę rozpatrzy Sąd Rejonowy w Świdnicy.

20.10.2021r. – około godziny 11.00 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy zaczął odbierać niepokojące zgłoszenia dotyczące szkód spowodowanych przez silne wiatry. Wcześniej nasza jednostka otrzymała ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące tych zjawisk. Do końca dnia przyjęto 60 różnego rodzaju zgłoszeń, które dotyczyły między innymi wybitych szyb w pootwieranych oknach, wiatrołomów, uszkodzonych samochodów, powywracanych koszy na śmieci, przerwach w dostawie prądu a nawet złamanego szlabanu na przejeździe kolejowym.

/Źródło Straż Miejska w Świdnicy/

Poprzedni artykułŻarów i Jaworzyna Śląska w spółce SIM Sudety. Powstaną tanie mieszkania
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Jasińskiego