Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Atrakcje przygotowane w ramach VII edycji Nocy Bibliotek, Dzień Zdrowia i rowerowa wycieczka z mistrzem olimpijskim w kolarstwie, a może sportowe emocje podczas biegowej rywalizacji w ramach strzegomskiego półmaratonu? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Koncert CLEO w Świebodzicach (piątek)

W piątek, 8 października w hali widowiskowo-sportowej OSiR Świebodzice, odbędzie się koncert CLEO. Start koncertu o godzinie 18.00.

CLEO – niezwykle utalentowana wokalistka oraz autorka tekstów. Dzięki jej słowiańskiemu urokowi możemy o niej mówić pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej, a na dodatek królowa YouTube’a. Wydany w 2013 roku singiel „My Słowianie” cieszy się w sumie ponad 100 milionami odsłon. Muzyka Cleo cieszy się ogromną popularnością także w wersji analogowej! Wydana w 2014 płyta HIPER/CHIMERA stała się potrójną platyną. Nie spoczywając na laurach w 2016 Artystka wydała kolejną płytę, która jeszcze w przedsprzedaży zyskała status złotej płyty i kilka miesięcy później stała się podwójną platyną. Wakacje 2019 roku niezwykle umiliła nam dzięki piosence „Za krokiem krok” i to właśnie ten utwór stał się Przebojem lata RMF FM i Polsatu. Cleo jest najpopularniejszą Polską wokalistką, czego dowodem są jej profile w mediach społecznościowe, które zgromadziły łącznie ponad 1,5 miliona fanów! Najnowsze przeboje: „Dom” czy „Kocham” nieprzerwanie królują w radiowych listach przebojów, a wakacyjne imprezy nie mogą się odbyć bez nich.

Bilety dostępne na https://kulturairozrywka.pl/swiebodzice-cleo-supernova/kup-bilet/38945

4. Aryzta Półmaraton Strzegom (sobota)

9 października odbędzie się 4. Aryzta Półmaraton Strzegom. Bieg rozpocznie się o godz. 11.00. Atestowana trasa prowadzi po jednej pętli w całości po nawierzchni asfaltowej (300 m kostka brukowa w Rynku). Będzie ona oznakowana co 1 km, zabezpieczona, z ograniczonym ruchem pojazdów. Start biegu zlokalizowany będzie w Rynku, meta – na ul. Krótkiej (Strzegomskie Planty). W ramach imprezy odbędzie się Bieg Ciasteczkowy dla dzieci i młodzieży. Chętni biegacze wezmą udział również w „Biegu Piekarza” (dystans ok. 11,5 km).

Program 4. ARYZTA Półmaratonu Strzegom:
7:30 – 10:00: Praca biura zawodów, weryfikacja uczestników.
10:30: Bieg Ciasteczkowy dla dzieci. Start w Rynku, meta w parku Strzegomskie Planty.
11:00: Start półmaratonu.
14:00: Zamknięcie mety półmaratonu (koniec limitu czasu).
14:00: Dekoracja i zakończenie zawodów.

Więcej informacji na stronie imprezy.

Noc Bibliotek 2021: Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy (sobota)

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na VII edycję Nocy Bibliotek. W tym dniu – 9 października, biblioteka będzie czynna w nietypowych godzinach – 15.00-21.00. W programie:

 • 15.00 Wspólne czytanie
 • 15.15 Zagraj z nami! – Niech MOC będzie z Wami! Gra w przestrzeni biblioteki (start – obowiązują zapisy, 74 640 09 42) [Więcej]
 • 15.15 (start) Zabawy oraz animacje w przestrzeni biblioteki
 • 15.30 ILUSTRACJE PEŁNE MIŁOŚCI – wernisaż wystawy wyjątkowych, akwarelowych ilustracji dziecięcych Miriam Botew, połączony z mini-warsztatami [Więcej]
 • 15.30 (start) Czytanie wzmacnia – bookcrossing „Książka za Książkę”
 • 16.00 (start) Kaligrafia „z Mickiewiczem”
 • 16.00 Turniej gry Klask, rozegrany w systemie pucharowym – czekają nagrody (start – obowiązują zapisy, 74 640 09 36) [Więcej],
  Potyczki na planszy – rozgrywki w gry planszowe dla wszystkich
 • 16.30 Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem, autorem ponad 200 książek dla dzieci [Więcej]
 • 17.00 Projekcja filmu – „Operacja Człowiek w czerni”, Norwegia 2018, reż. Grethe Bøe-Waal
 • 17.00 Robot z Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi
 • 18.00 Spotkanie autorskie z Karolem Maliszewskim – poetą, prozaikiem, krytykiem literackim, literaturoznawcą.
  Rozmowa nt. legend i całej twórczości [Więcej]
 • 19.30 Internetowy quiz wiedzy o bibliotece na platformie kahoot – czekają nagrody (start – obowiązują zapisy, 74 640 09 37) [Więcej]
 • 20.00 Rozstrzygnięcie wszystkich konkursów

Dodatkowo: akcja „Wzmocnij się… – książką i zdrowym owocem” – do każdego wypożyczenia w tym dniu każdy czytelnik dostanie świeże, zdrowe jabłko lub lnianą torbę.

Noc Bibliotek 2021: Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach (sobota)

Noc Bibliotek 2021: Biblioteka Publiczna w Wirach (sobota)

„Czytanie wzmacnia” – pod taki hasłem startuje VII Noc Bibliotek. Do akcji dołącza się również biblioteka Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Marcinowicach. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do Wir w najbliższą sobotę w godzinach 16.00-21.00.

Jakie atrakcje czekać będą na uczestników wydarzenia? Nocny Turniej Gier Planszowych ze słodkimi nagrodami, Uwolnij Książkę – czyli przyjdź, weź, przeczytaj i podaj dalej, poszukiwanie zaginionego skarbu, Nocny Teatrzyk Kukiełkowy, zabawy plastyczne.

Moc atrakcji w Galerii Świdnickiej: 15 lat Centrum Językowego Helen Doron (sobota)

Centrum Językowe Helen Doron w Świdnicy zaprasza na wspólne świętowanie swoich 15 urodzin! W sobotę, 9 października, w godzinach 12.00-16.00 na odwiedzających Galerię Świdnicką będzie czekać wiele niespodzianek i upominków.

W programie urodzin: pokazy szczudlarzy oraz warsztaty chodzenia na szczudłach dla dzieci i rodziców, kolorowe animacje i konkursy dla całej rodziny, fotobudka, escape room – pokój zagadek dla starszych dzieci i dorosłych, balonowe zoo, przypinki, malowanie twarzy oraz brokatowe tatuaże, Bob builder – czyli klocki dla najmłodszych, zamykanie w bańce mydlanej, żywe maskotki, popcorn oraz wata cukrowa, balony z helem i wiele innych atrakcji.

Wstęp bezpłatny!

Światowy Tydzień Zwierząt w Galerii Świdnickiej (sobota)

W sobotę w Galerii Świdnickiej będzie można wesprzeć podopiecznych Fundacji Mam Pomysł oraz świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Fundacja zaprasza na swoje stoisko w godzinach od 11.00 do 19.00. Akcja jest zorganizowana w ramach Światowego Tygodnia Zwierząt.

Dzień Zdrowia i rowerowa wycieczka z Tadeuszem Mytnikiem (niedziela)

Przejażdżki rowerowe z mistrzami olimpijskimi Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim, bezpłatne badania diagnostyczne, kiermasz produktów lokalnych, święto pieczonego ziemniaka i mnóstwo dobrej zabawy – przed nami wyjątkowe Dni Zdrowia połączone z projektem „Rowerem po zdrowie”. 10 października organizatorzy zapraszają na stadion miejski w Jaworzynie Śląskiej i do Koziarni w Nowicach.

Z całą pewnością niedziela 10 października będzie dniem wyjątkowym. Po raz pierwszy wywodzący się z Nowic mistrz olimpijski w kolarstwie Tadeusz Mytnik wspólnie z mistrzem olimpijskim – Mieczysławem Nowickim zaprosi mieszkańców naszej gminy do wspólnej przejażdżki rowerowej. Wiek i umiejętności kolarskie nie mają znaczenia. Wystarczy sprawny rower, kask i dobry humor.

Do uczestnictwa zapraszamy całe rodziny. Trasa zostanie dopasowana do wieku i możliwości uczestników i będzie miała charakter rekreacyjny. Mistrzowie olimpijski do wspólnego przejazdu w tym dniu zaproszą mieszkańców aż dwukrotnie. Pierwszy wyjazd odbędzie się pomiędzy godz. 10.00 – 11.00 ze stadionu miejskiego w Jaworzynie Śląskiej. Po powrocie około godz. 13.00 Tadeusz Mytnik i Mieczysław Nowicki udadzą się do Nowic, skąd około godz. 14.00 wyruszy kolejna grupa chętnych rowerzystów. Po powrocie w Koziarni odbędzie się ognisko połączone ze świętem pieczonego ziemniaka. O atrakcje dla najmłodszych zadba nowicka młodzież, Drużyna Łucznicza z Nowic będzie uczyć chętnych strzelania z łuku, a członkowie stowarzyszenia Nowice – nasza wieś zadbają o to, by nikt nie był głodny.

To jednak nie koniec atrakcji. Od godz. 10.00 do 14.00 na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej odbywać się będzie Dzień Zdrowia. Wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Świdnicy zaprosimy do bezpłatnych badań diagnostycznych, dietetyczka Agnieszka Podgórska udzieli porad związanych z dietą, a lokalni wystawcy, producenci i rolnicy przygotują stoiska, na których będzie można nabyć ekologiczną i tradycyjną żywność, m.in. wędliny, warzywa, jajka, nabiał, mąkę. Nie zabraknie także pysznych ciast i gorących napojów.

Wśród wystawców znajdą się na pewno Młyn Siedlimowice, Radosław Mentel, Jerzy Rzezała, Adam Plecety, Karwir z Olszan, Związek Emerytów i Rencistów w Jaworzynie Śląskiej, Koło Gospodyń Wiejskich w Milikowicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Bolesławicach, Rada Sołecka Pastuchów, firma z Tomkowej, Mleczny Kącik – zachęcają organizatorzy.

/opr. mn/