Strona główna Wydarzenia Marcinowice „Bezpieczna droga do szkoły”. Odblaski dla najmłodszych mieszkańców gminy

„Bezpieczna droga do szkoły”. Odblaski dla najmłodszych mieszkańców gminy

0

W związku ze zbliżającą się jesienią, coraz szybciej zapadającym zmrokiem i zagrożeniami, jakie mogą w związku z tym spotkać dzieci i młodzież na drogach, funkcjonariusze z posterunku policji w Marcinowicach prowadzić będą zajęcia edukacyjnych poświęconych bezpiecznemu poruszaniu się po drogach.

Podczas zajęć, które realizowane będą w szkołach i przedszkolu gminy Marcinowice, funkcjonariusze będą rozdawać przekazane przez wójta gminy Marcinowice pakiety, w skład których wchodzą odblaskowe chusty, zawieszki, breloczki oraz opaski. Pakiety zostały przekazane na ręce mł. asp. Łukasza Piecha i asp. sztab. Piotra Króla. – Uczulajmy i zwracajmy uwagę na najmłodszych uczestników ruchu – apelują gminni urzędnicy.

O to, by zawsze mieć przy sobie element odblaskowy apelują z kolei funkcjonariusze świdnickiej policji. Jak wskazują, odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą nawet uratować mu życie, ponieważ kierowcy mogą o wiele wcześniej go zauważyć. Z policyjnych statystyk wynika, że pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.

Od sierpnia 2014 roku obowiązek posiadania elementu odblaskowego, umieszczonego w sposób widoczny da kierowców, dotyczy każdego pieszego, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym. Rzeczonymi elementami mogą być przedmioty doczepiane do ubrań kamizelki, smycze oraz opaski. Ich umieszczanie zaleca się na wysokości dłoni, kolan, w okolicach środka klatki piersiowej oraz pleców.

/UG Marcinowice, KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułSąd nakazał kurii i biskupowi pisemnie przeprosić byłego proboszcza. „Fakt”: listu ani widu, ani słychu
Następny artykułDysk zewnętrzny – czym jest przenośny dysk danych i czym kierować się przy jego wyborze?