Strona główna 0_Slider Bez paniki! Szykują się duże powiatowe ćwiczenia obronne

Bez paniki! Szykują się duże powiatowe ćwiczenia obronne

0

26 i 27 października 2021 roku odbędzie się Powiatowe Ćwiczenie Obronne 2021. Ćwiczenie połączone będzie z treningiem Akcji Kurierskiej – informuje Starostwo Powiatowe w Świdnicy i apeluje, by ze spokojem przyjąć planowane na 27 października uruchomienie syren alarmowych oraz wzmożoną aktywność służb.

Zdjęcie archiwalne

Głównym organizatorem ćwiczenia jest starosta świdnicki i jest one zgodne z zaakceptowanym przez wojewodę Planem Szkolenia Obronnego na rok 2021 oraz Programem Szkolenia Obronnego na lata 2021 – 2023 Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Planem szkolenia objęte zostaną wszystkie jednostki powiatowe (urząd starostwa, szkoły i jednostki podległe), urzędy gmin wraz ze swoimi jednostkami gminnymi oraz służby takie jak Policja czy Straż Pożarna, które przy tej okazji sprawdzą swoją gotowość w razie zagrożenia.

Informujemy mieszkańców powiatu o ćwiczeniu, gdyż 27 października (środa), o godz. 9.30, zawyją syreny przekazując sygnał o ewakuacji (modulowany sygnał dźwiękowy). Nie chcemy wzbudzać niepotrzebnej paniki wśród mieszkańców. Prosimy o zachowanie spokoju. Klientów, którzy mogą przebywać w tym czasie w budynkach urzędów publicznych, również prosimy o spokój i podporządkowanie się komendom osób odpowiedzialnych za ewakuację – mówi Kazimierz Siemieniecki, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego.

Głównym celem ćwiczenia jest koordynacja, w warunkach zagrożenia, działań różnych służb powiatowych: urzędów, służb mundurowych, sanitarnych i leczniczych.

– Chcemy także przećwiczyć proces jednoczesnej ewakuacji w kilku a nawet kilkunastu instytucjach. Do części z tych instytucji skierowane zostaną jednostki straży pożarnej i policji, aby pomóc w tym procesie, jednak w wielu z nich akcja ewakuacyjna zostanie przeprowadzona własnymi siłami – dodaje Kazimierz Siemieniecki.

Jeszcze raz prosimy o zachowanie spokoju, nieuleganiu panice podczas ćwiczenia oraz dostosowanie się do aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych związanych z Covid 19 – apeluje Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

Poprzedni artykułProjekcje filmowe w technologii VR
Następny artykułParowy Express z Czech do Polski zawita także do Świdnicy i Jaworzyny Śląskiej