Strona główna Kultura Projekcje filmowe w technologii VR

Projekcje filmowe w technologii VR

0

W ramach 12. edycji Żarowskiego Festiwalu Filmowego „Different Point of View” Fundacja Inicjatywa B zaprasza  na cztery pokazy filmowe w technologii VR. Bezpłatne pokazy w 360° filmów tj.: „Poza ciałem” oraz „Uśmiech na oddziale” odbędą się w Żarowie z udziałem reż. Pawła Jóźwiaka-Rodana. Po projekcji VR będzie można porozmawiać z reżyserem tychże filmów o technologii, sposobach realizacji tego typu materiałów filmowych i własnych odczuciach.

Film „Poza ciałem” to pierwszy polski thriller 360°VR. Opowiada historię młodego małżeństwa z punktu widzenia mężczyzny – akcję obserwujemy z jego głowy, kłóci się z żoną i wsiada do samochodu… wypił jednak wcześniej kilka kieliszków wina, jest zdenerwowany, jedzie chaotycznie i w pewnym momencie wyjeżdża przed nim ciężarówka.

Film „Uśmiech na oddziale” to doświadczenie dokumentalne VR zrealizowane na Oddziale Onkologii Dziecięcej w Kielcach z udziałem Jerzego Stuhra jako narratora. Mali pacjenci Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej, kolejny raz, wzięli udział w warsztatach plastycznych „Słoneczna Galeria”, zorganizowanych przez fundację Urtica Dzieciom.

Aby wziąć udział w projekcjach filmowych VR należy wysłać zgłoszenie na [email protected]. W treści wiadomości należy podać: imię i nazwisko, wiek, numer telefonu oraz wybór seansu filmowego. O udziale w projekcjach decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.

Seanse filmowe: 30 października 2021 (lokal „Czarna sala” Jacka Marczyńskiego)

Seans 1 – godz. 15.00-15.45 – (młodzież 13-18 lat)
Seans 2 – godz. 16.00-16.45 – (osoby dorosłe: 19-45 lat)
Seans 3 – godz. 17.00-17.45 – (osoby dorosłe i seniorzy: 45-70 lat)
Seans 4 – godz. 18.00.18.45 – (osoby niepełnosprawne: bez ograniczeń wiekowych)

Podany wyżej czas trwania seansu obejmuje: rejestrację uczestników, krótką prelekcję na temat filmów, uruchomienie aplikacji, seans filmowy oraz rozmowy z reżyserem.

/informacja Fundacji Inicjatywa B/

Poprzedni artykułZ Wołowem też chcieliby wygrać! [RELACJA LIVE]
Następny artykułBez paniki! Szykują się duże powiatowe ćwiczenia obronne