Strona główna 0_Slider Zbliżają się Żarowskie Biegi Strefowe

Zbliżają się Żarowskie Biegi Strefowe [BĘDĄ UTRUDNIENIA W RUCHU]

0

Co raz mniej czasu pozostało do szóstej edycji Żarowskich Biegów Strefowych. Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, które jest organizatorem całego przedsięwzięcia przygotowało w tym roku wiele nowinek. Cieszące się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem zmagania odbędą się w niedzielę, 26 września.

Ponownie jak w latach ubiegłych sponsorem głównym jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park. W tym roku zawody sportowe organizowane są w ramach XX-lecia Podstrefy Żarów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z tej okazji już 26 września 2021 roku wszyscy miłośnicy biegów będą mogli spróbować swoich sił. Na najlepszych biegaczy na dystansach 5 oraz 10 km czekają nagrody finansowe. W tegorocznej edycji znajdą się wszystkie kategorie, które pojawiły się w latach ubiegłych. Po raz kolejny osoby, które zdecydują się wystartować w obydwu dystansach, sklasyfikowani zostaną w „Żarowskiej Piętnastce”.

W biegu głównym na dystansie 10 km nagrodzone zostaną najlepsze małżeństwa. Oprócz klasyfikacji drużynowej firm działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej “Invest-Park”, wyłoniony zostanie najlepszy zawodnik i zawodniczka strefy na dystansie 10 km. Bieg główny, to również rywalizacja najlepszych grup biegaczy. Warto licznie wziąć udział na dystansie 10 km, gdyż dla najliczniejszej grupy będzie przewidziana specjalna nagroda. Wydarzeniem towarzyszącym będą biegi dla dzieci, które odbędą się na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Żarowie. Tam też zlokalizowane będzie miasteczko biegowe, gdzie będą znajdowały się stoiska sponsorów.

Harmonogram

26.09.2021
godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów
godz. 9:35 – start biegów dla dzieci. Po biegach wręczenie oraz losowanie nagród
godz. 10:00 – start biegu towarzyszącego na dyst. 5 km
godz. 12:00 – start biegu głównego na dyst. 10 km
po godz. 13:00 – wręczenie i losowanie nagród wśród uczestników biegu na 5 km i 10 km

Sponsor główny: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park. Sponsorzy strategiczni: Polska Ceramika Ogniotrwała Żarów, Yagi Poland, Electrolux Żarów, TP Reflex Group, AKS Precision Ball Polska, Bridgestone, JAKO Polska, Centrum Pucharowe TM Świebodzice, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Kwiaciarnia Pan Tulipan.

Utrudnienia w ruchu

Na niedzielę, 26 września zaplanowano imprezę sportową Żarowskie Biegi Strefowe na trasie: ul. Armii Krajowej (koło Urzędu Miejskiego), ul. Przemysłowa, ul. Fabryczna, ul. Kwiatowa, Plac Wolności, ul. Hutnicza, ul. Krasińskiego, ul. Gen. Władysława Sikorskiego, ul. Armii Krajowej (meta). W związku z organizacją imprezy nastąpią utrudnienia w ruchu. Na czas zawodów należy stosować się do obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu oraz bezwzględnie stosować się do poleceń służb porządkowych.

Kto okazał się najlepszy przed rokiem?

Jak zwykle spore emocje sportowa towarzyszyły piątej edycji Żarowskich Biegów Strefowych. Uczestnicy rywalizowali na dystansach 5 i 10 kilometrów, a w obu biegach na mecze zameldowało się łącznie 257 zawodników i zawodniczek. Oprócz zmagań dla dorosłych lekkoatletów odbyły się także zmagania dla najmłodszych. W biegu krótszym na dystansie 5 kilometrów najlepszy w kategorii mężczyzn był Rafał Bardziński, uzyskując czas 00:17,13. Na drugiej lokacie na metę przybiegł Bartłomiej Wojsław, który stracił do zwycięzcy 11 sekund. Trzeci był finalnie Krystian Walewski z czasem 0:17:39. W klasyfikacji pań triumfowała na tym dystansie Anna Ficner z czasem 00:18:48, która okazała się szybsza od Jagody Durkalec (00:19,05) i Małgorzaty Moczulskiej (00:19,21). Na finiszu biegu na 10 kilometrów również na najwyższym stopniu podium zameldował się Rafał Bardziński, kończąc z wynikiem 00:35,24. Pół minuty stracił do niego Tomasz Sobczyk, a trzeci w stawce Tomasz Wiśniewski już ponad minutę (00:36,38). Podobnie sytuacja wyglądała w kategorii kobiet. Wygrała Anna Ficner (00:39,12). Za nią linię mety przekroczyły: Małgorzata Moczulska (00:40,46) i Magdalena Bednarczyk (00:44,03).

/MDvR/