Strona główna Sport Piłka nożna Wyłonili wielkich triumfatorów Żarowskiego Mundialu Piłkarskiego

Wyłonili wielkich triumfatorów Żarowskiego Mundialu Piłkarskiego

0

Takiego Mundialu Piłkarskiego to jeszcze w gminie Żarów nie było. W sobotę, 18 września na stadionie sportowym rozegrany został Żarowski Mundial Piłkarski, który odbył się z okazji jubileuszu XX-lecia Żarowskiej Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Ambasady Japonii. Podczas otwarcia mundialu zastępca burmistrza Przemysław Sikora odczytał list przesłany przez Ambasadora Japonii w Polsce, Miyajima Akio. – Szanowny Panie Burmistrzu, Szanowni Mieszkańcy Żarowa, Szanowni zawodnicy. Proszę przyjąć moje najszczersze gratulacje z okazji 20-lecia Żarowskiej Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jestem niezwykle szczęśliwy, że począwszy od dzisiejszego turnieju piłki nożnej, w Żarowie organizowane są różne inicjatywy, zarówno w zakresie gospodarki, jak i kultury, pogłębiające przyjazne stosunki pomiędzy naszymi krajami. Niedawno dobiegły końca Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Tokio. Myślę, ze wszyscy Państwo śledzili codzienne zmagania sportowców. Zawodnicy z Polski i innych krajów pozostawili po sobie wspaniałe wyniki, spełnili marzenia i dali z siebie wszystko. Pokazali światu, że należy marzyć i mieć nadzieję. Dali nam dużo siły i odwagi. Przekonałem się, że sport ma wielką moc, by zmienić świat i przyszłość. Życzę wszystkim zawodnikom wspaniałego turnieju w duchu przyjaźni, solidarności i zasad fair play, oczywiście bez kontuzji. Powodzenia, bardzo Wam kibicuję! Japonia i Polska to dwa kraje kwitnącej przyjaźni. Dziękuję bardzo – napisał w liście Ambasador Japonii w Polsce, Miyajima Akio.

Drużyny, które wzięły udział w turnieju reprezentowały kraje, które swoją działalność prowadzą na strefie w Żarowie. Rywalizacja była zacięta i widać było, że piłka nożna jest ich pasją i daje im wielką radość. – Na wspólnym spotkaniu z prezesem WSSE „INVEST-PARK” podjęliśmy decyzję, że jubileusz XX-lecia strefy najlepiej będzie uczcić na sportowo. Do udziału w mundialu zaprosiliśmy młodych piłkarzy ze szkół podstawowych oraz klubów sportowych Zjednoczeni Żarów i Silesia Żarów. Mali piłkarze mają wspaniałe umiejętności, ambicje, wielkie serce do gry i do walki o każdą piłkę. Jeśli tylko będą rozwijać te cechy, to za kilka lat być może będziemy ich podziwiać na prestiżowych rozgrywkach sportowych – mówił burmistrz, Leszek Michalak.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. miejsce: POLSKA (Silesia Żarów/Zjednoczeni Żarów)
2. miejsce: JAPONIA (Daicel Safety Systems Europe)
3. miejsce: WŁOCHY (Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie)
4. miejsce: HOLANDIA (Silesia Żarów/Zjednoczeni Żarów)
5. miejsce: KOREA POŁUDNIOWA (Szkoła Podstawowa im, UNICEF w Imbramowicach)
6. miejsce: SZWECJA (Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu)

Nagrodzono także najlepszych zawodników:

– Mateusz Jedliński – najlepszy strzelec (Japonia)
– Emilia Wójcik – najlepszy bramkarz (Holandia)
– Marcel Stachurski – najlepszy zawodnik (Polska).

Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, a drużyny zwycięskie puchary. Zawodników dekorowali: burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora, a drużynę DSSE również prezes firmy Atsushi Hatomoto. Na wszystkich uczestników czekały pyszne ciasta i kiełbaska z grilla. Organizatorami Mundialu była Gmina Żarów, a także kluby KS Zjednoczeni Żarów, Silesia Żarów.

/UM Żarów/

Poprzedni artykułRewitalizacja Parku Młodzieżowego opóźniona. Czy będzie drożej?
Następny artykułZamieszkaj „Pod Złotym Bocianem”! W sprzedaży nowe i wyjątkowe mieszkania w centrum Świdnicy [FOTO]