Strona główna 0_Slider Wspólnie zabrali się za sprzątanie Strzelnicy

Wspólnie zabrali się za sprzątanie Strzelnicy [FOTO/VIDEO]

1

Mieszkańcy, harcerze, samorządowcy – wszyscy zainteresowani dbaniem o wspólne otoczenie oraz przyrodę postanowili wziąć udział w akcji sprzątania świdnickiego parku Strzelnica.

Tegoroczna edycji międzynarodowej akcji sprzątania świata, której finał przypada w dniach 17-19 września, odbywa się pod hasłem “Myślę, więc nie śmiecę”. Celem akcji jest nie tylko sprzątanie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, ale także wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz integrowanie lokalnych społeczności. 

Akcja sprzątania świata została zapoczątkowana w 1989 roku w Australii. Zawsze w trzeci weekend września taka akcja jest organizowana w całym kraju i na całym świecie – przypominał Jan Dzięcielski, przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy, na zaproszenie którego mieszkańcy zabrali się w sobotę za sprzątanie półdzikiej Strzelnicy, będącej największym ze świdnickich parków.

Jest to inicjatywa grupy radnych. Już w ubiegłym roku chcieliśmy tu posprzątać, ale z uwagi na pandemię obawialiśmy się, że nikt nie weźmie udziału w akcji – mówił Dzięcielski. Tym razem chętnych do pracy było sporo, za co dziękował przewodniczący rady, zachęcając uczestników do wspólnego porządkowania parku.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński