Strona główna Artykuł sponsorowany Marconi Duathlon Świdnica wystartuje już wkrótce. Jeszcze można się zapisać!

Marconi Duathlon Świdnica wystartuje już wkrótce. Jeszcze można się zapisać!

0

Już za dwa tygodnie w Świdnicy znów będziemy mogli na żywo śledzić zmagania triathlonistów. Przed zawodnikami ekscytująca rywalizacja na etapach biegowych i kolarskim. Podczas wydarzenia zaplanowano także sportowe atrakcje dla najmłodszych. Trzecia edycja Marconi Duathlon Świdnica odbędzie się 26 września 2021. Na zawody jeszcze można się zapisać!

Dzięki inicjatywie Miasta Świdnicy i sponsora tytularnego Grupy Marconi ten piękny sport, jakim jest triathlon, jak i jej odmiana duathlon na stałe zawitały do Świdnicy. Zmagania triathlonistów świdniczanie na żywo mogą oglądać na dwóch imprezach sportowych – Marconi Indoor Triathlon, a także Marconi Duathlon Świdnica, który już 26 września będzie miał swoją trzecią edycję.

Występując od 10 lat na zawodach w Polsce zawsze myślałem o tym, aby takie zawody odbyły się w moim rodzinnym mieście, gdzie mieszkam i prowadzę biznes. 4 lata temu dzięki wsparciu Miasta Świdnica oraz Gminy i Powiatu udało się osiągnąć ten cel w postaci imprez: Marconi Duathlon Świdnica oraz Marconi Indoor Triathlon. Jesteśmy dumni z organizacji tych zawodów i mamy nadzieje zarazić tą piękną dyscypliną szerokie grono miłośników kolarstwa, jak i biegów – podkreśla właściciel Grupy Marconi Marcin Markiewicz, który sam jest triathlonistą i współzałożycielem KS Żelazna Świdnica, będącego organizatorem tych wydarzeń sportowych.

Duathlon, który odbędzie się 26 września 2021, to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także i w tym roku na uczestników czekają dwa dystanse –  CLASSIC:  10 km biegu (4 pętle), 40 km kolarstwa (2 pętle), 5 km biegu (2 pętle)  i SPRINT: 5 km biegu (2 pętle), 20 km kolarstwa (1 pętla), 2,5 km biegu (1 pętla). Start, meta oraz strefa zmian znajdować się będą na terenie stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Trasy zarówno biegowa i rowerowa zostały tak stworzone by osoby, które po raz pierwszy startują w zawodach czuli się na odcinkach bezpiecznie i komfortowo, a bardziej doświadczeni zawodnicy mogli osiągnąć na nich nowe rekordy życiowe. Nie zapomniano również o najmłodszych kibicach. Podczas zawodów odbędzie się impreza towarzysząca dla dzieci, w formie miasteczka z grami i zabawami, organizowana przez LZS, GLKS oraz Świdnicka Grupę Biegową.

Od początku powstania tych zawodów przyświecały nam dwa cele: po pierwsze integracja całego środowiska świdnickiego sportu wokół tej imprezy, co udało się osiągnąć patrząc na zaangażowanie świdnickich klubów: Żelazna Świdnica, GLKS, LZS, Świdnicka Grupa Biegowa oraz władz Gminy i Powiatu, które wspierają imprezę. Drugi cel natomiast to zorganizowanie imprezy nie tylko dla profesjonalistów czy osób z doświadczeniem. Te zawody są dla każdego. Jeśli więc nie masz specjalistycznego roweru, to nic nie szkodzi, abyś wystartował na rowerze mtb, czy jakimkolwiek innym, liczy się bowiem dobra zabawa – przyznaje Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu UM w Świdnicy.

Wyjątkowość Marconi Duathlon Świdnica polega na tym, iż są to zawody należące do nielicznych w województwie dolnośląskim i jedyne w powiecie świdnickim. Dlatego serdecznie wszystkich zapraszam do udziału. Będzie to świetna okazja do sprawdzenia sportowej  formy dla każdego biegacza i kolarza, a dla osób startujących  pierwszy raz będzie to niezapomniana przygoda i być może pierwszy przystanek na drodze do triathlonu – dodaje natomiast Radek Jasiczek, prezes KS Żelazna Świdnica.

Link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6323&fbclid=IwAR1PmCwhpz3aHepuqE9hoULB7I2Blm12u8n2JziaaJ9l908CK-EFbj__wEA

Link do strony zawodów:
https://www.facebook.com/Marconi-Duathlon-%C5%9Awidnica-101921415472371

https://www.instagram.com/marconiduathlonswidnica/

/Artykuł sponsorowany/

 

 

Poprzedni artykułWspólnie zabrali się za sprzątanie Strzelnicy [FOTO/VIDEO]
Następny artykuł„Different Point of View”. Festiwalowe kino plenerowe w Wierzbnej [FOTO]