Strona główna 112 Włamano się do stacji uzdatniania. Dwie miejscowości pozbawione dostaw wody

Włamano się do stacji uzdatniania. Dwie miejscowości pozbawione dostaw wody

1

Minionej nocy doszło do włamania do Stacji Uzdatniania Wody w Żelazowie, która zaopatruje w wodę ponad 3,5 tysiąca mieszkańców gminy Strzegom. W wyniku poczynionych zniszczeń nastąpiła przerwa w dostawach wody do dwóch miejscowości. Trwają czynności mające na celu ustalenie sprawcy bądź sprawców włamania.

Stacja Uzdatniania Wody w Żelazowie (fot. WiK Strzegom)

W nocy z 27 na 28 września br. miało miejsce włamanie na Stację Uzdatniania Wody w Żelazowie, z której zasilane są miejscowości: Godzieszówek, Żelazów, Żółkiewka, Kostrza, Rogoźnica, Goczałków i Goczałków Górny. W chwili obecnej trwają czynności dochodzeniowo-śledcze, po których przystąpimy do naprawy wyrządzonych szkód, głównie w zasilaniu energetycznym stacji – poinformowali przedstawiciele spółki Wodociągi i Kanalizacja w Strzegomiu.

W związku z tym zdarzeniem nastąpiła przerwa w dostawie wody do Kostrzy i Godzieszówka, gdzie wodę dowozić będzie beczkowóz. Pozostałe miejscowości zasilane są z nagromadzonego zapasu wody w zbiorniku w Żelazowie. W przypadku opróżnienia zbiornika, do tych pozostałych miejscowości również skierujemy beczkowóz. Przepraszamy za utrudnienia spowodowane bezmyślnym czynem wandalizmu – dodano w wydanym komunikacie.

Dzisiaj rano otrzymaliśmy zgłoszenie, że w kompleksie leśnym między Żelazowem a Godzieszówkiem doszło do kradzieży z włamaniem do Stacji Uzdatniania Wody, z której skradzione zostały m.in. przewody elektryczne. Trwają czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy lub sprawców tego czynu – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

/Wodociągi i Kanalizacja w Strzegomiu, opr. mn/

Poprzedni artykułPiasty wielobiegowe. Mechanizm działania i konserwacja
Następny artykułGospodynie zachęcały do szczepień [FOTO]